Priznať v spoločnosti plnej predsudkov, že človeka priťahuje rovnaké pohlavie, chce poriadne veľkú odvahu. Známy slovenský spevák sa dlho odhodlával na to, aby vyšiel s pravdou. Aktuálne má svoj coming out za sebou, veriac, že sa mu bude konečne lepšie dýchať.

Jakuba Pružineského si zrejme väčšina pamätá z televíznej šou SuperStar, kde v roku 2018 zaujal nielen veľkým talentom, vďaka ktorému to ako člen mužského osadenstva dotiahol najďalej – až na 4. miesto, ale aj originálnym imidžom. Napriek veľkému úspechu však po ukončení súťaže prežíval ťažké obdobie a snažil sa prekonať depresie, čo spevák prezradil v úprimnom rozhovore pre český portál lui.cz. Okrem toho v ňom vyšiel von s obrovským tajomstvom.

,,Dlhé roky som to v sebe dusil, ale už asi nemám čo skrývať. Som gay. Pre mnoho ľudí už to zrejme tajomstvo nie je, ale ešte nikdy som to neprehlásil verejne,” otvoril sa Jakub, ktorý navyše dovolil ľuďom nahliadnuť do dojímavého listu, venovanom milovanej mamine.

,,Chcem konečne voľne dýchať. A nestane sa tak, pokiaľ toto “tajomstvo” zo seba nedostanem. Pravdou je, že nikdy neprinesiem svoju nevestu cez prah dverí. Nikdy z teba nespravím starú mamu mojich detí. Nikdy ti nepošlem pozvánku na svadbu. Pýtaš sa prečo? Myslím si, že odpoveď už dávno poznáš,” znie úryvok z emóciami nabitej spovede sympatického SuperStaristu, ktorý si vraj dlhé roky nahováral, že ho niekde čaká rozprávková láska. Dnes vie, že v jeho príbehu nebudú hlavnými hrdinami princ a princezná.

,,Ľúbim ťa, ďakujem ti a ospravedlňujem sa..,” aj tieto slová odkázal Jakub mamine, s ktorou si napokon list prečítali spoločne. Od najdôležitejšej osoby života sa vďakabohu dočkal podpory, i keď ju vraj mrzelo, že sa jej nezveril skôr. Krátko po tom, ako vyšiel spomínaný rozhovor, sa o svojej orientácii Kubo zmienil tiež na Instagrame, kde uviedol, že dospel do štádia, kedy chce byť konečne sám so sebou vyrovnaný. Celé jeho vyjadrenie a list nájdete nižšie.

List, v ktorom sa Jakub priznal k svojej orientácii, si môžete prečítať — TU —

Zdroj: lui.cz | Foto: Instagram/_jvckob_