Celým Slovenskom momentálne rezonuje otrasný prípad vraždy, ktorá sa odohrala v piatok v skorých ranných hodinách. Mamičku Adrianu († 39) neznámy páchateľ náhle polial kyselinou – žena následkom rozľahlých zranení ešte v ten deň podľahla. Svetlo do smutnej kauzy by mohlo priviesť nové svedectvo kamarátky zosnulej Adriany. 

39-ročná obyvateľka Nových Zámkov sa v piatok ráno vybrala na rutinnú prechádzku so psom, no v tej chvíli nemohla tušiť, že o pár minút bude bojovať o život. Pred bytovkou k nej totiž znenazdajky pristúpil neznámy muž, ktorý jej do tváre vylial žieravinu. Adriana si ešte stihla privolať záchranku, no po prevoze do nemocnice v ukrutných bolestiach umrela.

Fotografia z miesta činu

Tento ohavný skutok otriasol nielen slovenskou verejnosťou, ale i mužmi zákona – tí aktívne pracujú na dolapení útočníka. Napriek tomu, že podľa počiatočných informácií bol prvým podozrivým bývalý priateľ obete, s ktorým sa vraj po 15-tich rokoch vzťahu nerozišli práve v najlepšom, do vyšetrovania prináša nové svedectvo nečakaný zvrat.

Nové údaje o pravdepodobnom útočníkovi

Susedka nebohej ženy totiž šokuje slovami, z ktorých doslova mrazí – krátko pred incidentom sa s najväčšou pravdepodobnosťou pozerala priamo na páchateľa. „Išla som ráno o piatej ako vždy so psom von. Už som sa vracala, ale môj pes štekal a bol nervózny. Vždy si všímam ľudí, zdržuje sa tu veľa bezdomovcov a feťákov, tak som ostražitá. Zbadala som, že oproti paneláku, kde býva Adri, stojí nejaký muž,“ uviedla pre Nová čas anonymná svedkyňa. Muž mal údajne na sebe oblečenú tmavú bundu, šiltovku a v ruke držal plechovku.

„Adri práve vychádzala z paneláka, stretli sme sa, telefonovala, tak sme sa len pozdravili. Išla smerom k neďalekému paneláku, kde býva jej mama a ten muž tiež. Mal na ňu dobrý výhľad, určite na ňu striehol,“ pokračuje žena, ktorá vraj cudzinca chcela odohnať, no napokon to nespravila.

Fotografia z miesta činu

„Mal asi 170  cm, bol chudý, mal tmavú bundu a tmavú šiltovku. Pýtali sa, či to nebol jej bývalý priateľ, ale nebol to on, toho poznám. Myslím si, že si tohto na to najal, mala s ním problémy,“ podáva nové informácie o možnom zločincovi.

Polícia sa tak aj naďalej domnieva, že páchateľ mohol mať skutočne niečo spoločné s bývalým partnerom, ktorý vraj Adriane ani po rozchode stále nedal pokoj. Celej rodine vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť!

Fotografia z miesta činu

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Policia Slovenskej republiky, Pixabay.com