Kým Slovákom strpčujú život neustále obmedzenia kvôli koronavírusu, na mieste, kde sa Covid-19 objavil vôbec po prvýkrát, už snáď aj zabudli, že nejaká pandémia existuje. Zábery z 15. augusta, ktoré vznikli v akvaparku, vám doslova vyrazia dych!

O čínskom meste Wu-chan vedel minulý rok o takomto čase len málokto. Nové ochorenie Covid-19 však spôsobilo, že sa o ňom behom niekoľkých dní dozvedel celý svet. Práve tu bolo totiž zaznamenané prvé ohnisko nákazy, odkiaľ sa koronavírus začal nekontrolovateľne šíriť do ostatných krajín.

Ako sa ale zdá, obyvatelia Wu-chan už koronavírus vypustili z hlavy a život si opäť užívajú plnými dúškami. Dôkazom sú fotografie spred pár dní, kde si v akvaparku Playa Maya tisíce ľudí, natlačených doslova hlava na hlave, vychutnávajú v bazéne zábavné predstavenie. Žiadne rúška, žiaden odstupy. 

,,Wu-chanská vlna. Ľudia sledujú vystúpenie, zatiaľčo sa chladia v bazéne,” agentúra AFP, autor daných záberov, napísala na Twitter, čím určite otvorila ústa mnohým ľuďom, ktorých ešte stále skľučuje strach z možnej nákazy.

Zdroj/Foto: Twitter