Včera ubehlo presne 31 rokov od Nežnej revolúcie, ktorej dôsledkom bolo odstránenie komunistického režimu v Česko-Slovensku. Kým niektorí Slováci si tento dátum uctili emotívnymi slovami či gestami, iní sa vybrali do bratislavských ulíc protestovať proti vládnym opatreniam, prijatým kvôli nebezpečnému šíreniu koronavírusu. V dave sa dokonca nachádzal aj bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorý medzi ľuďmi vykrikoval naozaj nepochopiteľné slová.

V centre Bratislavy to včera poriadne vrelo. Napriek zákazu zhromažďovania sa na rôznych miestach stretli tisíce ľudí bez rúšok, aby vyjadrili nesúhlas s aktuálnym stavom v našej krajine. V skandujúcom dave, samozrejme, nechýbali futbaloví chuligáni či prívrženci extrémistickej ĽSNS, mimoparlamentnej SNS aj Komunistickej strany Slovenska. Protestu sa však zúčastnil aj nedávny kandidát na prezidenta Štefan Harabin.

Známy sudca sa dokonca účasťou pochválil aj na Facebooku, a to videom, v ktorom v mase nespokojných Slovákov šíril šokujúce vyhlásenia. ,,.Rúška si dajte dole… nenechajte sa mučiť ešte aj tu… rúška dole,” vykrikoval nahlas pomedzi to, ako si podával ruky s fanúšikmi, s ktorými sa neváhal tiež odfotiť. Ako sám uviedol, svojim priaznivcom venoval viac ako tisíc selfíčok. ,,Za chvíľu vás dajú očkovať a aj čipovať,” pokračoval líder politickej strany Vlasť pri tom, ako prechádzal davom.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook/Štefan Harabin