Ubehlo len pár hodín od momentu, kedy sa internetom začali šíriť mimoriadne znepokojivé správy o náhlom úmrtí najdlhšie vládnucej anglickej panovníčky v histórii. Zbožňovaná kráľovná Alžbeta II. mala podľahnúť srdcovému infarktu, k čomu sa museli vyjadriť aj hovorcovia urodzenej famílie.

,,Kráľovná skonala dnes ráno na srdcový infarkt, bude to oficiálne ohlásené zajtra o 9:30 hodine,“ znel šokujúci oznam na internete. Poplašná správa sa začala šíriť ako vírus a v priebehu chvíľky obletela viacero zahraničných magazínov.

queen elizabeth

K nesmierne citlivému dianiu sa napokon vyjadril šéfredaktor kráľovského portálu Charlie Proctor, ten prostredníctvom sociálnej siete Twitter okamžite uviedol veci na pravú mieru. ,.Vidím, že sme dosiahli obdobie, kedy musím vyvracať klebety o smrti Jej Veličenstva. Kráľovná nie je mŕtva. Je živá a v poriadku, a veľmi sa teší na prijatie prezidenta Trupma a ďalších svetových lídrov v Buckinghamskom paláci v utorok na recepcii NATO,“ znie verejné objasnenie háklivej situácie.

Zvesti o tom, že popredná panovníčka je po smrti, sa pritom neobjavili po prvýkrát. Milovníci zvláštneho druhu humoru sa z času na čas s podobnými chýrmi prihlásia o slovo, a anglická ikona sa vo veku 93 rokov, bohužiaľ, stáva výborným terčom nepríjemných výstrelkov. Napriek tomu, že podstatu zarážajúcich správ dokáže pochopiť len málokto, dezinformácie sa svetovými médiami obvykle šíria rýchlosťou svetla.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

twitter status

Zdroj: News.com.au, Twitter.com | Foto: Twitter.com, wallpapercave.com, Instagram/hm.queenelizabeth