Patríte medzi uživateľov Instagramu pridávajúcich fotografie z bežného dňa s cieľom získať čo najviac “lajkov”? Ak áno, máme pre vás zlú správu. Pokiaľ však pod vašimi príspevkami svietia len tri srdiečka (od mamy, brata a sestry), tak sa tejto horúcej novinke možno aj potešíte.

Instagram prichádza s nečakanou zmenou zasahujúcou nás všetkých. Už čoskoro sa totiž vytratí jedna z najvyužívanejších funkcií – pridávanie “lajkov”. Teda, nie tak úplne. Ikonické červené srdiečko budete môcť pridať na ľubovoľný post stále, avšak túto interakciu uvidí len majiteľ daného príspevku.

Čo to v stručnosti znamená? Už sa viac nedozviete, kto pred vami “lajkol” jednotlivé fotky a ani to, koľko páčikov si získali celkovo. Po publikovaní tejto informácie ale vzniklo množstvo konšpiračných teórií, podľa ktorých by mohli prísť známe tváre o tisíce eur.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že najväčší influenceri, u nás napríklad Zuzana Plačková či YouTuber Gogo, zarábajú aj vďaka vysokým číslam na Instagrame. Ako a či vôbec ich teda ovplyvní táto radikálna zmena, sa dozviete vo videu od YouTubera Ondreja z Trenčína.

Video: YouTube/Ondrej z Trenčína | Foto: Instagram/SlovakWoman, Queen.Plackova, Twitter