Naplánovať si dokonalý deň “D” trvá niekedy viac ako rok, pričom pre naplnenie predstáv je potrebné vynaložiť nielen vysoké organizačné úsilie, ale taktiež obetovať tisíce eur. Množstvo párikov aktuálne zažíva hotovú nočnú moru, keďže termíny svadieb sa v dôsledku pandémie koronavírusu viackrát prekladajú. Ešte horšie je však to, že už o pár týždňov nás možno čaká omnoho desivejší scenár!

Mnoho zaľúbencov má kvôli prísnym reštrikciám hlavu v smútku. Počet povolených hostí bez nutnosti chrániť sa rúškami klesol na 30, čo nie každému vyhovuje. V opačnom prípade musia svadobčania dodržiavať prísne nariadenia, aké sa na bezstarostnú veselicu jednoducho nehodia.

svadba

Kto si myslel, že zachovávanie bezpečnostných opatrení bude na sobáši jedinou starosťou, veľmi sa zmýlil. V pozadí organizačných procesov totiž stoja aj prevádzkovatelia reštauračných zariadení, kde sa hostiny najčastejšie konajú. A keďže im hygienici aktuálne hrozia horibilnými pokutami až do výšky 20-tisíc eur, mnohí podnikatelia odmietajú prevziať zodpovednosť za to, ako sa budú svadobčania počas celej noci správať.

Majitelia podnikov to nevidia ružovo

,,Nesúhlasíme s neprimeraným prenášaním zodpovednosti na prevádzkovateľov zariadení verejného stravovania, a to v prípade porušenia prijatých opatrení zo strany účastníkov svadieb, napríklad povinnosť mať rúško počas celej svadobnej hostiny,” povedal generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Marek Harbuľák.

Asociácia má už teraz plné ruky práce s kopou informačných a prevádzkových povinností, ktoré im ukladajú vláda i hygienici. Premiér Igor Matovič naviac upozornil na fakt, že na svadby môžu zavítať náhodné kontroly s cieľom odsledovať zachovávanie opatrení. V prípade pokračovania tejto komplikovanej situácie a nezvýšenia hranice povolených hostí aspoň na 100, budú zariadenia verejného stravovania s najväčšou pravdepodobnosťou požiadavky na organizáciu svadobných obradov úplne odmietať.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Teraz.sk | Foto: Pexels.com