Na výročie Nežnej revolúcie sa v uliciach hlavného mesta zišli tisíce nespokojných Slovákov, dotknutých opatreniami krízového štábu v súvislosti so šíriacou sa epidémiou Covid-19. Kým na niektorých miestach išlo o pokojné vyjadrenie nevôle, na iných stanovištiach to pripomínalo nekontrolovateľné besnenie. O šokujúci záber sa podelil premiér Igor Matovič, poukazujúci na skutočné prekročenie pomyselných hraníc slušnosti…

Bratislavská demonštrácia proti opatreniam s úmyslom docieliť demisiu slovenského premiéra sa vyvíjala rozličnými spôsobmi. Napriek tomu, že do ulíc bezpochyby vyšlo množstvo slušných občanov, našli sa, žiaľ, i takí, ktorým uznávanie tradičných hodnôt asi veľa nehovorí.

protest

Pred budovou Úradu vlády sa prítomným naskytol absolútne nevhodný pohľad na odkaz, pravdepodobne adresovaný vysoko postaveným politickým predstaviteľom. Išlo o obrazec vytvorený z horiacich sviečok, jasne zachytávajúci symbol nacizmu minulého storočia.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Bez ohľadu na to, že dobre známy kríž s ohnutými ramenami do pravého uhla nesie z ďalekého historického hľadiska celkom iný význam, dnešná generácia ho má v pamäti uložený ako znak krutej nevraživosti. ,,Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať,” zhodnotil predseda vlády, priložiac dôkaz o naozaj ťažko tolerovateľnom skutku od neznámych páchateľov.

Celý záber z demonštrácie si môžete pozrieť —TU—

Matovič instagram

Zdroj: Instagram/Igor_matovic_olano | Foto: Instagram/Igor_matovic_olano, YouTube