Známa slovenská herečka sa rozhodla prehovoriť o veľmi intímnej téme. Na svojej sociálnej sieti upozornila na dôležitosť prevencie proti rakovine, a to najmä v prípade žien. Jej samej totiž nedávno našli v tele nádor. 

Bronislavu Kováčikovú si môžu diváci pamätať z legendárnych seriálov, ako Panelák, Búrlivé víno, Za sklom či z viacerých úloh v markizáckych Rodinných a Susedských prípadoch. 27-ročná herečka sa rozhodla vyjsť s kožou na trh a v záujme o šírenie osväty o dôležitosti lekárskych prehliadok prehovorila o svojej skúsenosti – v prsníku jej našli nádor. 

„Nedávno mi diagnostikovali hypoechogénne ohraničené ložisko v ľavom prsníku. V preklade je to nezhubný nádor,“ začala Broňa svoje vyjadrenie, pričom sa netajila tým, že ona sama v minulosti zanedbala dôležité vyšetrenia.

„Našťastie, nie ten nebezpečný, úplne bežný. Nijako ma neohrozuje a výskyt je veľmi častý. Mám sa sledovať a chodiť na kontrolu každých 6 mesiacov,“ opísala ďalší postup, avšak nezabudla upozorniť i na fakt, že nie každý človek má rovnaké šťastie.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce správy sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

U teba to však môže byť inak a nemusí to byť neškodné, práve naopak môže to byť zhubné. Preto sa zdvihni a neodkladaj vyšetrenie. Radšej byť opatrný ako to roky neriešiť. Držkajte sa,“ zakončila svoj smutný prejav Broňa, vďaka čomu mnoho žien, ale i mužov rozhodne motivovala k väčšiemu záujmu o zdravotný stav.

Zdroj: Instagram/autentickabrona | Foto: Facebook, Instagram