Slováci sa dozvedajú zarážajúcu správu o nečakanom technickom zlyhaní v oblakoch, kedy mohlo dôjsť k tragickému incidentu. Posádka súkromného lietadla smerujúceho z Monaka do Holandska si totiž zažila chvíle strachu, aký si vie zrejme len málokto predstaviť – medzi pasažiermi sa nachádzal aj náš najúspešnejší športovec Peťo Sagan!

Populárny majster sveta v nedeľu smeroval spoločne s dvomi priateľmi a kolegami na cyklistické preteky v holandskom mesta Breda, kam sa ako zvyčajne vybral súkromnou linkou. Tento let sa však od tých predošlých poriadne líšil, nakoľko cestujúci museli náhle čeliť nepredvídateľnej situácii.

Peter Sagan

Z dopravného prostriedku začal po vzlietnutí vo vzduchu vytekať olej a lietadlo dokonca na istú dobu úplne zmizlo z dohľadu aj na sledovacích monitoroch. Problémy sa vyhrotili natoľko, že pilot musel nakoniec s prístrojom núdzovo pristáť v Luxembursku.

Vyzeralo to naozaj desivo

O šokujúcej udalosti informoval organizátor pretekov Ronnie Buiks, ktorý vylíčil podrobnosti získané od manželky pilota. „Povedala mi, že lietadlo zmizlo z radarov. Našťastie sa mi podarilo skontaktovať s pilotom, ktorý musel núdzovo pristáť. Našťastie všetko dobre dopadlo, ale na toto tak skoro nezabudnem.“ priblížil pre zahraničný portál Omroep Brabant.

Na okamihy plné napätia zrejme bude ešte dlho spomínať aj trio svetoznámych cyklistov na palube, vrátane Sagana, ktorý nakoniec v súťaži získal krásnu tretiu priečku. Napriek vážnym nepríjemnostiam sa však vďaka duchaprítomnosti kompetentných podarilo nášho obľúbeného športovca včas zachrániť.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Omroep Brabant | Foto: Instagram/Petosagan, Pixabay.com