Herec sa hral s ohňom a doplatil na to. Daňový úrad totiž neodpúšťa ani tým najväčším hviezdam – nie, ak okradli štát o 15.000 eur! Súd uznal Jána Koleníka vinným a uložil mu pokutu, ktorá nebude ľahostajná ani jemu. Herec sa však bráni a vinu hádže na účtovníka.

„Rozsudkom Okresného súdu Bratislava zo dňa 15.8.2019 bol Mgr. art. Ján Koleník odsúdený z prečinu daňového podvodu podľa § 277a ods. 1 Trestného zákona, pričom mu bol uložený peňažný trest vo výške 10.000 eur.“ – Tak znie skrátená verzia výsledku dohody o vine a treste, z ktorej herec vyšiel ako daňový podvodník. V prípade, že pokutu nezaplatí, hrozia mu až štyri mesiace vo väzení.

Herec Ján Koleník Prvá republika.
Na Slovensku je len málo filmov a seriálov, kde by nedostal tie najlepšie úlohy. Zmení sa niečo po právoplatnom rozsudku?

Problém so zákonom mal mať Koleník už od roku 2016, kedy sa zamotal do kauzy, pri ktorej sa nezákonne obohatil o približne 15.000 eur. Po jej prevalení sa herec bránil a argumentoval to tvrdením, že okamžite ako zistil, že jeho účtovník urobil v účtovníctve chybu, nahradil ho iným. To ho však obrovskej pokuty, a čo je ešte horšie – celonárodnej hanby, neušetrilo.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/jan.kolenik.official