Už je tomu viac ako polroka, čo médiami otriasol drogový škandál, s ktorým sú spájané mená úspešných slovenských influencerov Zuzany Strasz Plačkovej a jej manžela Reného. Dvojica sa konečne dočkala vytúženého verdiktu

,,Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Počas domových prehliadok sme zaistili viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili sme tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti. Naďalej pokračujú procesné úkony, v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií,“ znejú slová Polície Slovenskej republiky zo septembra minulého roku, pričom medzi obvinenými figurovali aj manželia Strauszovci.

Po prepustení Zuzany a Reného z cely predbežného zadržania polícia dvojicu vyšetrovala na slobode. Zaľúbenci sa tak mmohli vrátiť k svojim podnikateľským aktivitám, cestovať po svete a dokonca sa im podarilo počať vytúžené bábätko.

Pár mesiacov pred narodením prvého dieťatka zažívajú influenceri príjemný šok. Ako informuje denník Plus JEDEN DEŇ, budúci rodičia už nie sú obvínení. Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera použil paragraf 363 Trestného poriadku a obvinenie zrušiť.

,,Generálny prokurátor Slovenskej republiky v zastúpení prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom dňa 16. mája 2022 vyhovel návrhu obvinených Z. S. P. a R. S. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia pre drogovú trestnú činnosť a iné, a to z dôvodu, že neboli splnené podmienky na vznesenie obvinenia. Uznesenie bude po jeho doručení procesným stranám a následnej anonymizácii zverejnené na webovom sídle Generálnej prokuratúry SR,“ uviedol hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk, Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Instagram/queen.plackova