Prípadov, kedy nezodpovední rodičia nechali malé deti samé v uzamknutom aute, už bolo viac než dosť. No napriek neustálym a opakovaným varovaniam od polície ľuďom stále akosi nestačí a podobných situácií u nás naďalej pribúda. Najnovší prípad dieťaťa v aute je ale poriadne poburujúci.

Televízia Markíza informovala o matke z Hlohovca, ktorá nechala len polročné bábätko samé v aute. Vozidlo stálo odstavené na parkovisku pred hypermarketom, kam si nezodpovedná žena odbehla na nákupy.

nakupy
Ilustračná fotka

Polícia sa o celej veci dozvedela vďaka očitej svedkyni, ktorá pri pohľade na malé dieťatko zababušené do deky bez dozoru dospelej osoby okamžite zalarmovala mužov zákona. Tí sa na miesto dostavili približne po ôsmich minútach a ihneď začali po matke drobčeka pátrať.

Žena výzvy ignorovala

Napriek opakovaným výzvam pracovníkov obchodnej siete do rozhlasu sa však hľadaná osoba k autu nedostavila. Matka polročného dojčaťa si oznamy vôbec nevšímala a veselo v nakupovaní ďalej pokračovala. Podľa informácií portálu TV Noviny sa majiteľka auta vrátila k vozidlu až po hodine, pričom policajtov presviedčala, že bola preč len chvíľku.

Muži zákona sa snažili Slovenke dohovoriť a upozornili ju na to, že keby sa takéhoto skutku dopustila v letných mesiacoch, pre nevinné dieťa to mohlo mať fatálne následky – krátko nato ju pustili. Markíze sa podarilo zistiť, že ľahkovážna žena bola dieťaťu jeho adoptívnou matkou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

dieta
Ilustračná fotka

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com