Tvárou slovenskej skupiny PEHA bola od roku 1997 práve tohtoročná porotkyňa Superstar, Katarína Knechtová. Tá sa však vydala na sólovú dráhu a posledným hitom, ktorý spoločne so skupinou stvorila, bol singel Muoj bože k filmu Báthory, nahraný ešte v roku 2008. Ako sa zdá, Knechtová po 10 rokoch predáva svoje žezlo novej nástupkyni, ktorou je finalistka Superstar 2018 Karmen Pál-Baláž.

O potešujúcu správu o znovuzrodení kapely sa Karmen podelila na Instagrame, kde zverejnila krátke video s ostatnými členmi kapely, a zároveň pozýva na ich prvý spoločný koncert. „Ahoooojte. Od dnes som sa spojila s kapelou PEHA – budeme hrať koncerty a tvoriť nové pesničky pod názvom PEHA & KARMEN Pál-Baláž. Tešíme sa na Vás spoločne a Vy sa môžete tešiť na náš prvý spoločný koncert 28.7.2018 na festivale Morava Music Fest v Tvrdonicích u Břeclavi. Juchúúúúú, tak vidíme sa čoskoro,“ znel oficiálny oznam novej líderky.

Žáner, ktorým je skupina typická, je rock, resp. pop rock a unikátny hlas, akým Karmen disponuje, bude nepochybným prínosom. Zmena, ktorú však oproti hlasu Kataríny Knechtovej mladučká hudobníčka prinesie, určite poteší nielen všetkých fanúšikov, ale i členov kapely, ktorými sú Martin Migaš, Juraj Ondko, Marek Belanský a Karol Sivák. Prajeme veľa úspechov!

karmen pal balaz skupina peha

Zdroj: Instagram, wikipedia | Foto|Video: Instagram, streamable.com