Evita Urbaníková, ktorej knihy milujú snáď všetky Slovenky, bude pravdepodobne čeliť kritike nielen zo strany fanúšikov, ale najmä inštitúcií. Na povrch totiž vyšli skutočnosti o tom, ako sa obľúbená podnikateľka dostala zo zlej finančnej situácie. 

Známa spisovateľka Evita Urbaníková čelí vážnym podozreniam z toho, že sa svojich finančných dlhov, ktoré mala v rámci vydavateľstva Evitapress, zbavila spôsobom, ktorý je veľmi podobný konaniu kontroverzného Ladislava Bašternáka. Portál sme.sk uvádza, že spisovateľka využila takzvanú fúziu, vďaka ktorej sa v tomto prípade zlúčilo sedem rôznych spoločností do jednej. Tento konkrétny spôsob, aký si Urbaníkova vybrala na vyriešenie svojej situácie, však ministerstvo považuje za mimoriadne špekulatívny.

Evitapress momentálne patrí pod spoločnosť Eurotransfer, ktorej konateľom je Francúz Jean Simon Compta. Šokujúcim faktom ostáva, že podobne sa zachoval aj podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorý je obvinený z daňových podvodov za niekoľko miliónov eur. To, či takýto osud postihne aj Evitu však zatiaľ známe nie je, všetko je v rukách kompetentných, ktorí celú vec momentálne preverujú.

Zdroj: Sme.sk | Foto: FB/Evita Urbaníková