Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o šokujúcom prípade odohrávajúcom sa v Liptovskom Mikuláši. Vďaka náročnej akcii zadržali dve osoby v spojitosti s predajom obchodovania s ľuďmi, pričom sa má jednať najmä o neplnoleté dievčatá!

Je to len pár hodín, odkedy polícia zverejnila nečakané vyjadrenie o prípade predaja žien na Slovensku. „Dnes od skorého rána zasahujú policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP v okrese Liptovský Mikuláš. V súvislosti s podozrením z obchodovania s ľuďmi zadržali dve osoby,” znie oficiálne vyhlásenie.

Podľa slov kompetentných má v danom prípade figurovať už 5 nevinných žien vo veku od 13 do 17 rokov, avšak je možné, že sa stále nejedná o konečný počet obetí. „Ide o novodobý fenomén otrokárstva, kedy ženy nútia k prostitúcii pod hrozbou násilia, fyzickým aj psychickým nátlakom a sú im odopierané základné ľudské práva,” opisujú kompetentní z polície.

Na oficiálnej stránke dokonca zverejnili aj video, kde môžeme vidieť akciu v starom schátranom dome. Nechýbajú zábery na mladé ženy po boku neznámych mužov, čo doslova naháňa hrôzu. Pozrieť si ho môžete >>>TU<<<.

Zdroj: Facebook/Polícia SR | Foto: Facebook/Polícia SR, Depositphotos.com