Nielen Bratislavčania sú v týchto dňoch otrasení z beštiálnej vraždy 34-ročnej modelky, ktorá mala pred sebou úspešnú budúcnosť. Viola Macáková bola objavená v prístave vedľa Dunaja, kde vydesený svedok našiel dobité bezvládne telo v hroznom stave. Vo štvrtok ráno sa objavila ďalšia desivá informácia, keďže policajti takmer na rovnakom mieste ohlásili nález druhej ženy!

Po tom, ako bola uverejnená správa o náleze ďalšieho tela, pričom olej do ohňa prilieva najmä skutočnosť, že mŕtva žena ležala v rovnakom teritóriu ako nebohá Viola, sa mnohí začali obávať najhoršieho. Muži zákona preto pokladali za povinnosť vyjadriť sa k okolnostiam a uviesť, či sa jedná len o náhodu alebo má Slovensko skutočne dočinenia so sériovým vrahom.

,,V skorých ranných hodinách (vo štvrtok) v teritóriu Bratislavy II bolo nájdené telo ženy,” objasnil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave plukovník Adrián Pavlík. Po týchto slovách stŕpol nejeden svedok špeciálnej tlačovky, ktorá bola zvolaná kvôli priblíženiu vyšetrovania ohavného usmrtenia Violy Macákovej. Ako ale následne kompetentní informovali, polícia aktívne pracuje na obidvoch prípadoch a doposiaľ údajne nič nenasvedčuje tomu, že by mali byť ženy obeťami rovnakého útočníka.

,,Môžem jednoznačne potvrdiť, že nie je žiadna súvislosť medzi týmto prípadom a prípadom, ktorý bol dokumentovaný v tom istom teritóriu 11. novembra,” potvrdil plukovník, jasne zdôrazňujúc, že akékoľvek bližšie informácie o mimoriadne citlivých udalostiach by mohli do značnej miery narušiť komplikovaný priebeh vyšetrovania. Nateraz ale polícia občanov Bratislavy upokojuje, že obavy z recidivistu sú v tejto chvíli neopodstatnené.

Viola Macáková

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Viola Macáková, Pixabay.com