Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o závažnom prípade zo školských lavíc. 51-ročný učiteľ mal zneužívať len 11-ročného chlapca a okrem toho sa podieľať na výrobe detskej po*nografie.

Ako sa hovorí – dôveruj, ale preveruj. 51-ročný Peter, ktorý doposiaľ učil na jednej z bratislavských škôl, si so svojím o 40 rokov mladším žiakom vytvoril blízky vzťah, pričom o tomto priateľskom pute vedela i maloletého matka.

Nakoľko chlapec pochádzal zo sociálne slabších pomerov, učiteľ sa mu od roku 2017 snažil pomáhať kúpou bežných vecí. ,,Za účelom získania si dôvery matky maloletého chlapca mu mal poskytovať pomoc kupovaním rôznych školských predmetov, ošatenia, finančných príspevkov alebo výletov. Po získaní si dôvery umožnila matka chlapcovi navštevovať a prespávať v domácnosti obvineného muža,” uvádza Polícia SR.

Pedagóg mal študenta u seba doma obchytkávať na rôznych miestach a taktiež ho fotiť nahého, v dôsledku čoho sa vraj zhoršili chlapcove študijné výsledky a celkovo aj jeho správanie počas vyučovania.

,,Vyšetrovateľom Policajného zboru bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie zo zločinu se*uálneho zneužívania, zločinu výroby detskej po*nografie v súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže spáchaných závažnejším spôsobom konania 51-ročnému Petrovi z Bratislavy,” uvádza sa na Facebooku Polícia SR – Bratislavský kraj. Muž je v súčasnej dobe stíhaný väzobne a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj | Foto: depositphotos.com (ilustračnčá)