Skupina Desmod započala svoje fungovanie na hudobnej scéne v roku 1996. O päť rokov neskôr prišiel so singlom Mám chuť prvý väčší úspech a v roku 2003 sa vďaka albumu Derylov svet chlapci zaradili medzi najobľúbenejšie slovenské kapely, pričom tento status si držia dodnes. O to väčší šok spôsobuje informácia, že v pôvodnej zostave už Desmod zrejme nikdy neuvidíme.

,,V pondelok sa na Slovensku začali diať zmeny. Uvoľnili sa niektoré opatrenia. Yessss. Škoda, že je to len minimum z toho, po čom naše duše prahnú, ale aj to minimum je pre nás malá iskra nádeje, že sa veci budú meniť k lepšiemu. Zmeny neobišli ani našu kapelu. Predstavy o jej budúcnosti sa medzi nami začali rozchádzať, a tak sa niektorí členovia (Synči, Duško, Martin) rozhodli kráčať svetom hudby inou cestou. Bolí to, ale rešpektujeme ich rozhodnutie,” znie oznam, ktorý pribudol na facebookovej stránke Desmodu vo štvrtok večer.

Jednotlivec nadobudol pocit všemocnosti

Všetci fanúšikovia nitrianskej formácie, ktorá má na konte veľké množstvo hitov a ocenení, ostali určite v šoku, kladúc si otázku, čo stojí za rozpadom jednej z najúspešnejších slovenských skupín.

Traja bývalí členovia Dušan Minka (basová gitara, vokály), Martin Cibulka (klávesy) a Rišo Synčák (gitara, vokály) sa pre Nový Čas vyjadrili, že sa v partii vyskytol závažný problém, od ktorého sa rázne dištancujú., ,Sme už nevládali byť ako rukojemníci. Rozhodli sme sa preto, že ďalej už nemá zmysel pokračovať v ceste ilúzie, kde jednotlivec nadobudol pocit všemocnosti.” K odchodu sa pridal aj gitarista Rasťo Toman.

Chalani ďalej prezradili, že je to výsledok ich čistého a triezveho uvedomenia si situácie, aká v kapele vládne už dlhšie. Príčinou ich voľby ísť si vlastnou cestou má byť práve spevák Kuly, avšak podrobnosti o “konflikte” rozoberať nechcú.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Čo na to Kuly?

Z názoru svojich bývalých kolegov ostal porotca šou Tvoja tvár znie povedome prekvapený.
 „Všemocný? Tak to ste ma zaskočili, keďže Desmod vždy fungoval a funguje na rovnosti hlasov každého člena a normálnom hlasovaní. Toľko vecí, čo mne neprešlo v kapele, sa nestalo podľa mňa žiadnemu spevákovi v žiadnej kapele. Desmod značka je registrovaná na mená Kollár, Škorec, Synčák. Títo ľudia ju môžu slobodne používať. Desmod funguje normálne ďalej, zostali v ňom najdlhšie hrajúci a spoluzakladajúci členovia – ja a Janko Škorec,“ uviedol na margo vyjadrení exkolegov známy spevák.

Zdroj: Čas.sk, Facebook/Desmod | Foto: Facebook/Desmod, Makríza.sk