Svetom otriasol šokujúci prípad malej Darinky, ktorá sa kvôli svojmu výzoru nedokáže začleniť do spoločnosti. Dôvodom je fakt, že sa od 6-ročného dievčatka odvrátila nielen vlastná rodina, ale aj kompetentné inštitúcie. 

Prípad z londýnskej metropoly zaplavil všetky popredné médiá. Príbeh malej Rusky totiž chytil za srdce množstvo ľudí, podľa ktorých by sa mala spoločnosť staviať otvorenejšie k prípadom chorých detí. Darinke totiž po narodení nevedeli diagnostikovať konkrétnu poruchu, avšak lekári sa domnievajú, že sa jedná práve o Nager syndrómom.

Dievčatko sa narodilo bez polovice tváre, a tak doktori navrhli jej vlastným rodičom, aby sa jej úplne vzdali. Tí sa však rozhodli o život dcéry zabojovať, avšak reakcie verejnosti im v tom bránia. Darinkin výzor totiž desí ľudí natoľko, že sa jej vyhýbajú, a to dokonca i najbližší príbuzní.

Kvôli tomu, že dievčatko nemá pery a má neprestajne “otvorené ústa”, vyvoláva strach i v očiach malých detí. Práve preto ju odmietli prijať aj do normálneho školského zariadenia, a tak ju musela navštevovať učiteľka vo vlastnom dome. Stratila možnosť akéhokoľvek kontaktu s malými rovesníkmi.

Darinkini rodičia však stále veria, že sa pomocou liečby dostanú z toho najhoršieho a jedného dňa budú počuť aspoň jej hlas. A čo si o tom myslíte vy? Majú choré deti právo na začlenenie medzi “normálnych” zdravých školákov alebo je lepšie ich doslova izolovať? Dajte nám vedieť svoj názor do komentárov!

Pre viac správ SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YouTube | Foto: Depositphotos.com, YouTube