Mladí ľudia by mali mať k starším úctu, avšak naopak to už neplatí? Slovenská študentka sa na Facebooku podelila o svoju smutnú skúsenosť z bratislavskej MHD, pri ktorej vám do smiechu určite nebude.

,,V Mlynskej doline na spodnej zastávke nastupovala do autobusu pani okolo 60, nevyzerala nijak choro alebo nevládne a niesla asi 3 plné tašky,” začala svoju príhodu Daniela. Následne objasnila, že na mieste určenom pre držiteľov preukazu ZŤP (osoby s ťažkým zdravotným postihnutím), ktoré vraj ale ani touto značkou označené nebolo, sedela mladá študentka.

Napriek tomu, že sa dievčina začala staršej žene hneď vystupovať, ona po nej skríkla. ,,Rýchlo, lebo sa tu rovno vyvalím. Nevidíte, že to je miesto pre ŤTP???” Slečna na ňu už postojačky šokovane pozrela a vypustila zo seba nečakané priznanie. ,,Tak ak chcete vedieť, aj ja mám preukaz ZŤP, lebo mám vymenený kĺb.”

,,Jaj, tak prepáčte. Tak si poďte sadnúť. Ja si sadnem inde,” žena zrazu zmenila rétoriku, avšak po tom, ako jej študentka povedala, že to má nechať tak, jej milý tón dlho neostal. ,,No tak nekecajte!!!…. mladí ľudia si sadajú na zťp miesta!” ukončila svoj hnev cestovateľka, ktorá narobila takýto cirkus len preto, aby sa posediačky previezla o dve zastávky ďalej (3 minúty).

,,Podotýkam, že dievčina zo slušnosti tejto pani automaticky uvoľňovala sedadlo hneď, ako ju zazrela. Ale dotyčnej pani sa to zdalo príliš pomaly. Je to jeden z príkladov, ktoré vidím v MHD dosť často. Mladých ľudí stále upozorňujú, aby mali úctu k starším. Ale už veľakrát som videla ako starší (inak úplne mobilní) ľudia radi zneužívajú svoju právomoc a nepripúšťajú, že aj mladší ľudia môžu mať rôzne zdravotné problémy a navyše im to vysrstia bez známky slušnosti,” dodala na záver uvedomelá študentka Danka, ktorej slovám dajú určite za pravdu nielen všetci ľudia využívajúci hromadnú dopravu.

Zdroj: Facebook/DM | Foto: depositphotos.com