Slovenský umelecký svet prišiel o ďalšiu legendu. V pondelok večer zomrela jedna z najúspešnejších herečiek Mária Kráľovičová, ktorej nikto nepovedal inak ako Marína.

O smutnej udalosti ako prvý napísal portál Štandard.sk, ktorému správu o úmrtí Maríny Kráľovičovej pootvrdil dobre informovaný zdroj. Vždy vysmiata a pozitívne naladená umelkyňa odišla do hereckého neba vo veku 95 rokov, pričom posledné mesiace strávila v domove pre seniorov v bratislavskom Starom Meste. 

Rodáčka z obce Čáry na Záhorí odštartovala hereckú kariéru v 18-tich a bola prvou slovenskou televíznou herečkou. V roku 1948 sa stala stálou členkou Slovenského národného divadla, s ktorým sa rozlúčila iba tento rok v januári.

Marína za celý svoj život odohrala štyristo divadelných, filmových a televíznych postáv a ešte dvojnásobok v rozhlase. Medzi tie najznámejšie patrili Shakespearova Júlia, Ofélia či pani Fordová, Hviezdoslavova Salome, Schillerova Amália, Brechtova Virginia, Arbuzovova Vala, Čechovova Sára aj Ranevská, lady Torrancová Tennessee Williamsa, Maggie-Marylin Arthura Millera, Iwaszkiewiczova George Sandová, či Costeaova Ona a Edith Piafová. Česť jej pamiatke.

Zdroj: Štandard.sk | Foto: Instagram/dianatkacova.visage, exclusiveagency.eu