Krízu, akou momentálne na Slovensku prechádzame, si nepamätajú ani staršie generácie. Po desaťročiach relatívneho kľudu zasiahla krajiny šíriaca sa pandémia koronavírusu, ohrozujúca nielen zdravie občanov, ale tiež celoplošnú ekonomiku. Ako jeden z chudobnejších štátov preto musíme prijímať mimoriadne drastické opatrenia s cieľom udržať situáciu pod čo najvyššou kontrolou. Pozastavenie určitých odvetví má nepriaznivý dopad nielen na malých podnikateľov a živnostníkov, ale už aj na rozsiahlejšie firmy.

Slovenská spoločnosť s viac ako 60-ročnou tradíciou v strojárenskom priemysle prichádza s nesmierne smutnou správou. Vedenie uvažuje o desivej možnosti hromadného prepustenia všetkých zamestnancov, ktorých mená sa ocitli na zozname ohrozených pracovníkov.

strojárstvo
Ilustračná fotka

„Spoločnosť od 9. apríla úplne preruší výrobu a zavrie svoje brány,“ oznámil hovorca PPS Group so sídlom v Detve. Kompetentní tak reagujú na núdzový stav v krajine, ktorý im nedovoľuje vo výrobe za aktuálnych podmienok ďalej pokračovať. Na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Zvolene bola už doručená listina s menami kompletne všetkých zamestnancov, ktorým teraz reálne hrozí výpoveď.

Stovky pracovníkov v neistote

Firma hlási výrazný pokles objednávok na nastávajúce obdobie niekoľkých mesiacov, a tak by v pokračujúcom režime nemala z čoho hradiť všetky mzdy. Smutná varianta náhlej straty práce sa týka približne tisícky kmeňových a agentúrnych zamestnancov, avšak konečné rozhodnutie doposiaľ nepadlo.

Riaditeľstvo firmy PPS Group Detva prosí vládu, aby prijala opatrenia uvedené v platnej legislatíve, aké by spoločnosti umožnili udržať si konkurencieschopnosť voči konkurentom z ostatných krajín Európy. Pokiaľ sa situácia rapídne nezmení, môžu stovky ľudí zo stredného Slovenska prísť zo dňa na deň o robotu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Info.sk | Foto: Pexels.com