,,Hra“ Modrá veľryba, ktorá sa v posledných týždňoch výrazne rozšírila po sociálnych sieťach, sa stala hrozbou a nočnou morou rodičov z celej Európy. Deti totiž podľahli nepochopiteľnej túžbe vstúpiť medzi hráčov obávanej hry, z ktorej niet úniku. Čo všetko musia vykonať obete počas pôsobenia v modrej veľrybe?

Kým niektoré deti hrajú futbal, hádzanú, behajú po ihriskách s kamarátkami či po uliciach na bicykloch alebo korčuliach, iné podľahli nepochopiteľnému trendu s názvom Modrá veľryba. ,,Hra“, ktorá núti teenagerov počas 50. dní plniť rôzne úlohy, sa stala osudnou desiatkam maloletých, medzi ktorými vraj boli aj dievčatá z Českej republiky. Celá ,,šou“ spočíva v tom, že dieťa/hráč dostáva od kurátora takzvané príkazy, ktoré musí priebežne plniť a následne mu ich fotograficky zdokumentované odoslať. Všetky úlohy sú nastavené tak, aby dieťa viedli k sebapoškodzovaniu, ktorého vyvrcholením bude samovražda.

Dámy, všímajte si maličkosti vo vašom okolí, ktoré vás môžu priviesť až k obeti hry! Ako sa totiž zdá, podľa zverejnenej komunikácie medzi hráčom Bohdanom a kurátorom prišlo k vyhrážaniu sa zabitím a zlividovaním celej jeho rodiny.

Kurátor: Ahoj Bohdan, povedal si, že chceš hrať Modrú Velrybu, tu som! Teraz je už ale neskoro opustiť nás. Zabijeme teba aj tvojich rodičov!

Bohdan: Chod do r*ti, kamoš, nechcem hrať tú tvoju idiotskú hru!

Kurátor mu na to odpisal presný názov školy, mesto, krajinu a pridal presný dátum smrti! Na tomto mieste je však nutné uviesť, že mladík sa obrátil na políciu, vďaka ktorej je momentálne v bezpečí.

Komunikácia medzi Bohdanom a kurátorom

Body, ktoré musíte splniť v rámci hry Modrá veľryba!

Čo je Modrá veľryba?

Zdroj/Foto/Video: YouTube