Svetom otriasla tragická smrť 11-ročného dievčatka menom Denise Saldate. Mladá slečna sa ihneď po umytí zubov novou zubnou pastou začala sťažovať na ťažkosti s dýchaním, pričom ešte v ten deň silnej alergickej reakcii podľahla. Mama zosnulého dieťaťa sa tak rozhodla so svetom podeliť o nešťastný príbeh s cieľom varovať nielen rodičov.

Denise Saldate z Californie si v kúpeľni umývala zuby spolu so svojou 15-ročnou sestrou, no krátko po začatí bežného ranného rituálu vybehla von z miestnosti s veľkým krikom. Dievčatko prišlo za vydesenou mamou s úplne opuchnutými a modrými perami a sťaženým dýchaním.

Denise Saldate s mamou

Vystrašená Američanka okamžite privovala záchranku a dcérke začala poskytovať prvú pomoc. Bolo už ale neskoro – dievčatko po prevezení do nemocnice ešte v ten deň umrelo. Príčinou bola jediná látka nachádzajúca sa v zubnej paste na bielenie zubov, a to mlieko. Denise naň totiž trpela silnou alergiou, pričom jej rodičom by vraj ani vo sne nenapadlo, že túto zložku by mohla obsahovať zubná pasta.

Pomoc ostatným ľuďom

Pár dní po obrovskej tragédii sa užialená rodina rozhodla začať šíriť osvetu s cieľom na podobné prípady upozorniť celý svet. Mama nebohej teenagerky Monique Altamirano chce prostredníctvom svojej skúsenosti varovať všetkých ľudí, aby si vždy pozorne prečítali zloženie každého produktu v domácnosti.

Podľa jej slov nikto z rodiny netušil, že by pasta mohla obsahovať nielen mlieko, ale napríklad i látku s názvom recaldent, čo je mliečny proteín. Práve zloženie výrobku alergickému dievčatku úplne zamedzilo príjem kyslíka do tela, v dôsledku čoho už nebolo možné ju zachrániť. Zúfalí rodičia tak veria, že príbeh o zbytočnej smrti malej Denise by mohol ľuďom pomôcť predísť ďalšiemu nešťastiu.

Denise Saldate
Denise Saldate s mamou

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: YouTube.com, Pixabay.com