Nie každému z nás život nadelí šťastné detstvo, mnohí bývajú v dôsledku toho poznačení až do dospelosti. Svoje o tom vie populárny slovenský interpret, ktorý si prešiel v minulosti strastiplnou prechádzkou osudom. Po nástupe puberty bol na tom dokonca po psychickej stránke tak zle, že sa rozhodol svoju púť na tejto zemi ukončiť.

Mira Jaroša poznajú ľudia viacerých generácií, keďže sa rokmi posúval od finalistu súťaže SuperStar, cez klasického speváka až ku detskej tvorbe. Dnes je jedným z najžiadanejším autorom hitov pre najmenších, čo mu zaistilo skutočne slušnú kariéru.

miro jaroš

Nie vždy boli Mirove cesty ružové, nakoľko 42-ročný Žilinčan vyrastal v chudobnejších pomeroch s otcom, ktorý mu do značnej miery strpčoval každodenné fungovanie. ,,Otec bol prísny. Keďže bol stolár, zvykol vyrobiť špicaté polienka, na ktorých sme museli ako malí kľačať… Alebo bužírka, to bolo jeho. Na drevený papek pribil po stranách bužírky. Keď ste s ním dostali ranu, skákali ste tri metre,“ Jaroš spomína na tvrdú výchovu, za akú by dnes rodičov pravdepodobne navštívili sociálni pracovníci.

Mirova túžba stať sa hudobníkom sa zrodila už v rannom detstve, no podporu u blízkych nikdy nenašiel. V puberte mu naviac lekári objavili na hlasivkách uzlíky, do toho prišli vážne rodinné problémy, kedy mama ostala na starostlivosť o rodinu celkom sama, a mladíkove myšlienky smerovali k tým najtemnejším pohnútkam.

miro jaroš mama

,,Ocitol som sa v noci na koľajniciach a do toho mama bola dlhodobo hospitalizovaná v nemocnici, lebo psychicky nezvládala nápor na ňu a sklamanie z toho, že ju otec nechal v štichu. Mal som 15 rokov, štvorku zo správania, nevedel som sa nikam zaradiť, mal som zranenú dušu,“ šokoval bývalý Superstarista, ktorý sa rozhodol všetko uzavrieť pokusom o samovraždu.

V poslednej chvíli si ale, našťastie, smrť rozmyslel a pred blížiacim sa vlakom náhle uskočil. Krátko pred dovŕšením plnoletosti vyriešil rany na duši prijateľnejším spôsobom, keď sa pobral okúsiť prácu v zahraničí. Dnes je Miro Jaroš jednou z najúspešnejších postáv na domácej hudobnej scéne, prinášajúcou radosť tým najmenším a najzraniteľnejším osôbkam.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

chart show

Zdroj: Kniha Sny sa plnia/Monika Macháčková | Foto: Instagram/jarosmiro, tvmarkizaofficial