Slovensko obletala šokujúca správa o smrti moderátora a publicistu Jozefa Kmeťa, ktorého o život pripravil Covid-19. Tesne predtým, ako muža v kritickom stave odviezla do nemocnice sanitka, ešte stihol nahrať mrazivé video.

Publicista a moderátor rádia R1 Jozef Kmeťo, ktorý sa venoval prevažne rómskej tematike, niekoľko dní bojoval s ochorením Covid-19. Dnes ráno sa mu však zdravotný stav zhoršil, a tak bola k nemu privolaná sanitka. Kým Jozef čakal doma na jej príchod, stihol ešte nahrať video s odkazom pre všetkých ľudí, podceňujúcich koronavírus a vysmievajúcich sa z prísnych opatrení.

„Milí priatelia, nikdy sa nedajte ovplyvňovať ľuďmi, ktorí neveria na koronavírus, ani nič podobné. Živým príkladom COVIDU-19 som ja. Dnes ma berie sanitka do nemocnice, pretože moje dýchanie sa veľmi, veľmi zhoršilo a je vážny stav, kedy ide pre mňa sanitka a odváža ma na infekčné oddelenie. Ja by som bol veľmi rád, keby ste ľudí, ktorí neveria a myslia si, že koronavírus je len chrípôčka, začali konečne posielať do zadku, pretože to nie je pravda. Viete, čo je najhoršie? Najhoršie je, že nevinní ľudia na to doplácajú. Ja neviem, ako dopadnem, ale chcel som vám to povedať. Nedajte sa ovplyvňovať. Chráňte sa, noste rúška a se*te na nich,” znejú Jozefové slová, ktorý pri ich vyslovovaní išiel doslova z posledných síl.

Predtým, ako sa moderátor s ľuďmi rozlúčil, ich poprosil, aby mu v boji s ťažkým ochorením držali palce. V tom momente nikto ani netušil, aké tragické pokračovanie bude mať Jozefov osud. O šesť hodín neskôr sa na sociálnej sieti objavil od jeho kamaráta Eduarda Daniša šokujúci oznam. „Práve som dostal informáciu, že môj kamarát Jožko Kmeťo práve zomrel. Je mi to veľmi zaťažko, ale prosím vás všetkých, ak sa dá, pomôžme jeho manželke. Zostala úplne sama a viete, že doba je veľmi ťažká. Prosím vás všetkých o pomoc. Môžete sa obrátiť s pomocou na mňa alebo priamo na Ivetku,“ napísal Eduard, ktorý potvrdil, že 47-ročný Jozef boj s koronavírusom, bohužiaľ, prehral. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: Facebook/Jozef Kmeťo, Edko Danis