Marek Svatoš patril medzi talentovaných hokejových hráčov. V drese slovenskej reprezentácie nastúpil na ZOH 2006 v Turíne a v roku 2010 nás reprezentoval na Majstrovstvách sveta v Kolíne nad Rýnom. Bol ženatý s americkou dizajnérkou Dianou a mali spolu dve deti. Bývalý slovenský hokejový reprezentant však počas víkendu nečakane zomrel.

Sympatický športovec začínal s hokejom v jeho rodných Košiciach. Ako osemnásťročný odišiel do zámoria, kde vystriedal viaceré hokejové kluby, no jeho posledným pôsobiskom boli opäť rodné Košice. Tam odohral aj svoju poslednú sezónu 2013/2014.

svatos

So svojou manželkou Dianou sa oženil v roku 2008 v slnečnom Chorvátsku a usadili sa v americkom Denveri, v štáte Colorado. Marek po sebe zanechal nielen vdovu, ale aj dve malé deti. Úmrtie len 34-ročného bývalého útočníka je šok naozaj pre všetkých. Smutnú správu dnes potvrdil portál eurolanche.com, ktorý na svojom twitterovom konte tiež uviedli: „Eurolanche Fan Club rešpektuje súkromie rodiny v týchto ťažkých chvíľach, a preto nateraz nebudeme publikovať detaily.“

Za celú redakciu vyjadrujeme rodine úprimnú sústrasť a želáme veľa síl. Česť Marekovej pamiatke.

Foto: Facebook | Video: YouTube