Prišli sme na podvodné správanie, ktoré rozhodne považujeme za neetické, ba až ilegálne. Organizovaná skupina sa rozhodla využiť dobrosrdečnosť ľudí a okamžite zaútočí na ich pocity. Zo začiatku sa vám môže zdať, že ide iba o nevinný email, no ak sa chytíte, začne sa kolotoč, ktorý nie je také ľahké zastaviť. Takže v prípade, že chcete iniciatívne zdvíhať hovory či odpisovať na správy, poriadne sa zamyslite!

Na nechutné praktiky sme prišli vlastným vyšetrovaním, pričom sme chceli zistiť, aký majú podvodníci plán pri zavádzaní ľudí. Jednu z našich redaktoriek kontaktovala Jessica M., ktorá jej chcela poskytnúť dôležité informácie. Zvedavosť vyhrala a tak odpovedala. Obratom jej prišiel príbeh, v ktorom neznáma žena uvádza, že je americká vojačka. Táto profesia rozhodne vyvoláva dôveryhodnosť, ktorá je pri týchto podvodoch nutná. Údajne našetrila 9 miliónov dolárov, a to počas misie v Afganistane. Následne prišla od Jessicy lákavá ponuka, keď chcela previesť peniaze na bankový účet našej redaktorky s odôvodnením, že ich che dostať z krajiny. Samozrejme, žiadala osobné údajne, ktoré by sa dali jednoducho zneužiť.

 woman gun naomi watts tank girl underrated GIF

Do akcie sa zapojili aj ďalšie redaktorky, ktoré ju taktiež kontaktovali a netrpezlivo čakali na odpoveď. Im už však prišiel iný príbeh. Tentokrát išlo o Christinu M., ktorá bola taktiež vojačkou z povolania. Priebeh bol rovnaký, no presunúť chcela ,,len“ takmer 2,5 milióna dolárov. Záujem zo strany redakcie však podfukárov evidentne motivoval. Začali prichádzať maily so srdcervúcimi príbehmi či telefónne hovory z neznámeho čísla.

Väčšine z redakcie prišiel rovnaký príbeh vdovy, ktorá údajne pochádzala z Francúzska. Nedávno prišla o svojho manžela, a tak zostala sama ako kôl v plote. Osamelá žena nemala rodinu či priateľov, no za to disponovala poriadne tučným bankovým kontom. Lekári jej však oznámili, že zomiera na onkologické chorenie, a tak sa rozhodla, že spraví poslednú dobrú vec a svoje peniaze jednoducho daruje a vy ste práve ten vyvolený/á.

 sad glee actress lea michele rachel berry GIF

Pamätajte, že ak niečo znie príliš dobre, vždy je v tom háčik! Nepodľahnite lákavej ponuke!

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Depositphotos.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk