Slovensko zasiahla nečakaná zmena počasia. Po období dažďa vyšlo slnko aj nad našou krajinou, avšak nasledujúce dni meteorológovia varujú pred rizikovými horúčavami, ohrozujúcimi ľudské zdravie v prípade nedodržania pitného režimu, či dokonca hrozbu požiarov!

 

Pondelok 10. júna

Začiatok týždňa je náročný najmä pre obyvateľov juhovýchodného Slovenska. Najväčšie teploty sa pritom majú vyšplhať okolo 15. – 18. hodiny, kedy v okresoch, ako Michalovce, Trebišov či Sobrance, hrozí viac ako 33°C.

Utorok 11. júna

Nasledujúci deň by sa horúčavy mali rozniesť na širšie územie Slovenska – najväčšie teplá majú zasiahnuť Rožňavu, Gelnicu, okolie Košíc či Prešova, Sninu a Humenné. Najväčšia nameraná teplota by sa mala pohybovať v obmedzí 34°C.

Streda 12. júna – Piatok 14. júna

Na konci pracovného týždňa bude ľudí takisto trápiť dusno a tropické teplo. Popoludnia by sa mali niesť v rozmedzí 26 – 33°C, pričom v piatok by sa mala teplota nad 33°C objaviť už v skorších hodinách.

Pre viac správ SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK! Nájdete ho >>>TU<<<

Rána by sa mali pohybovať od 12 – 20°C, avšak slnko nám nedá oddýchnuť dokonca ani po zotmení. Noci budú totiž rovnako horúce, a tak mnohých ľudí zrejme potrápi aj ťažší a suchý vzduch. Pozor dávajte najmä na pitný režim malých detí či starších ľudí v opatere!

Zdroj: Shmu.sk | Foto: Shmu.sk, Depositphotos.com