Neodmysliteľná súčasť rozhlasového éteru, učiteľ a vzor mnohých moderátorov už nie je medzi nami. Slovensko včera zasiahla šokujúca správa o nečakanej smrti Júliusa Viršíka, ktorý zomrel vo veku 56 rokov. Sociálne siete okamžite zaplavili Julove fotky a dojímavé slová.

Ľudský život je naozaj krehký. Julo Viršík ešte v utorok rozdával úsmevy a deň nato poslednýkrát vydýchol. Podľa informácií tvnoviny.sk dlhoročný rádiový spíker zomrel na zástavu srdca na chate v Malých Levároch na Záhorí. 

Smutná správa sa ihneď dostala medzi ľudí, ktorí tragédii nedokážu uveriť. Odkazy kolegov či blízkych priateľov z práce jasne hovoria o tom, aký bol moderátor vzácny a obľúbený človek a ako bude na tomto svete jeho osobnosť chýbať. A všetci sa tiež určite zhodneme na tom, že na Julov veľký hlas a charizmu nikdy nezabudneme.

Rádio Expres

Opustil nás náš kolega a kamarát Julo Viršík.
Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine a pozostalým. Julo bol a zostane legendou slovenského éteru a bude nám a poslucháčom nesmierne chýbať. Jeho zmysel pre humor a večný optimistický pohľad boli neoddeliteľnou súčasťou nášho života a vysielania. Odišiel nielen skvelý moderátor, ale aj človek s veľkým srdcom a priateľ. Je nám to veľmi ľúto.
Česť jeho pamiatke.

Adela Vinczeová (moderátorka)

Vlna sa rozplynula na brehu a stala sa opäť oceánom. Všetci sa raz pridáme.

Vilo Rozboril (moderátor)

Jeho smrť ma veľmi zasiahla. Nielen preto, že bol odo mňa len o pár rokov starší. Je toho viac. Považoval som ho za suverénne najlepšieho rozhlasového spíkra 90-tych rokov. Až mám chuť napísať, že on svojou bezprostrednosťou a odľahčeným humorom “narysoval”, ako sa v komerčných rádiách moderovalo a moderuje dodnes. Ale tiež nielen to. Julo s nami niekoľko rokov spolupracoval na Siedmom nebi výberom hudby a hudobnou dramaturgiou a musím povedať, že bol skvelý. Rozbieham nový projekt: Dom snov. A niekde v zadnom mozgu som si už maľoval, že hudobnú dramaturgiu by mal opäť na starosti Julo. Už nie. Žiaľ.
Odpočívaj v pokoji, Julo Viršík…chlap čo to naozaj vedel.

Zuzana Smatanová (speváčka)

Julo… 😣💔🙏🏼… nemôžem tomu uveriť…..! 😔 Telefonovali sme spolu pred dvoma týždňami a ani v najhoršom sne by mi nenapadlo, že Tvoj nezameniteľný hlas a veselú náladu budem počuť poslednýkrát……. 🖤 úprimnú sústrasť celej rodine 🙏🏼😔🕊

Pavol Habera (spevák)

Julo Viršík. Poznali sme sa viac ako 30 rokov. Bol priamy, slušný, vtipný a vždy som z neho cítil jeho priateľstvo a férovosť. Dobrý chlap! A mal rád hudbu, tak ako aj ja! Stále nás v živote niektoré dni tak nečakane a smutne prekvapia. Odpočívaj v pokoji, Julo a úprimnú sústrasť rodine!

Adam Ďurica (spevák)

Ďakujem za skvelé koncerty a rozhovory, Julo 🙏 Odpočívaj v pokoji.

Michal Sabo (moderátor)

Tak veľmi by som si prial, aby to, čo som dnes popoludní vo vysielaní oznámil Slovensku, nebola pravda. Ešte včera sme sa videli… Môj hrdina. Môj učiteľ. Môj rozhlasový otec. Bol si obdivovaný, budeš zapamätaný. Navždy.

Zdroj/Foto: tvnoviny.sk, Instagram/pavolhabera, zuzanasmatanova, mxsabo, adamdurica, trochu_inak_s_adelou, Faceboook/Rádio Expres, Vilo Rozbooril,