Slováci už celé mesiace čakajú na zlepšenie epidemiologickej situácie v krajine a s prichádzajúcim slnečným počasím sa túžba po efektívnom využití voľného času značne zvyšuje. Pravidlá momentálne nastavuje covid automat, ten by mal už onedlho priniesť prvé potešujúce úpravy.

Napriek tomu, že sa zafarbenie jednotlivých okresov každý týždeň pravidelne mení, republika sa ako celok nachádza v čiernej zóne. Prepnutie tohto pesimistického tónu je ale na spadnutie, dočkať by sme sa ho mohli už v apríli.

covid

Vládnuci predstavitelia prednedávnom avizovali postupné klesanie hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. O všetkom má rozhodnúť správanie občanov počas uplynulých veľkonočných sviatkov – ak by rodinné návštevy nespôsobili opätovné rozšírenie choroby, od 19. apríla sa celé Slovensko presunie do bordovej zóny.

Čo to v praxi znamená?

Ľudí bezpochyby poteší predovšetkým otvorenie obchodov a nákupných centier, kde bude platiť pravidlo jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových a vstup bude umožnený len po preukázaní sa platným negatívnym testom. Rovnaké podmienky platia pri bohoslužbách, ktoré sa budú môcť vykonávať v obmedzenom počte veriacich s negatívnym výsledkom.

OBCHODY

Deti budú môcť navštevovať materské školy, prvý stupeň základných škôl, posledné ročníky stredných škôl a po novom i koncové ročníky základných škôl. Ubytovanie zariadenia obnovia prevádzky, avšak len pre osoby zo spoločnej domácnosti v jednej izbe a taktiež bez fungovania reštauračných priestorov, čo znamená, že i samotné stravovacie zariadenia ostanú naďalej zatvorené.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Svoje brány zatiaľ neotvoria ani fitnescentrá, wellness či aquaparky. Čo sa pracovných podmienok týka, práca z domu sa bude vykonávať už len na báze odporúčania. Oslavy, svadby a kary sa stále nepovolia, no sobáš a krst pri maximálnom počte šesť osôb áno. Táto podmienka počtu osôb sa vzťahuje aj na rekreačné športy.

svadba

Zdroj: Minv.sk | Foto: Pexels.com