Kto ešte stále zastáva názor, že na východe nič nie je, minimálne by mal navštíviť najväčší slovenský festival elektronickej tanečnej hudby. Tento rok to však už nestihne. Sundance 2020 totiž otvoril svoje brány posledný júlový víkend, kedy sa Zemplínska šírava tri dni otriasala v základoch. O nemalé šialenstvo sa postarali talentovaní slovenskí producenti vrátane uznávaného Maireeho, pri ktorom si išli ľudia črievice zodrať.

Všetci milovníci elektronickej hudby zažili od 23. – 26. júla Vianoce! Organizátori festivalu Sundance sa totiž napriek mimoriadnej situácii rozhodli, že svojich priaznivcov nemienia sklamať a akciu nabitú tanečnými rytmami prinesú i za obmedzených podmienok. Dnes už vedia, že lepšie učiniť ani nemohli.

Sundance sa tak tento rok môže hrdiť nielen titulom najväčšieho slovenského festivalu elektronickej tanečnej hudby, ale aj najväčšieho festivalu vôbec, nakoľko sa ho tri dni po sebe zúčastnilo dvetisíc párty ľudí. Po pri tom, ako si mohli pochutnať na skvelom jedle a drinkoch v blízkosti Zemplínskej šíravy, im do tanca hrali poprední domáci producenti, ako Dlugosh, Dinelo či Mairee, ktorí sa postarali o doslova davové šialenstvo.

,,Bez akejkoľvek debaty, toto je highlight tohoto leta! Vaša podpora pod pódiom aj mimo neho, proste uplne najviac ste!!! MILUJEM VÁS!” po ukončení svojej nadupanej šouky, hodnej svetovej úrovne, napísal na sociálne siete nadšený Mairee, ktorého nielenže na Facebooku sleduje viac ako 137 tisíc ľudí – sympatický mladík sa teší podpore od najväčších hviezd v rámci elektronickej hudby, ako sú Martin Garrix, Tiesto alebo Hardwell. A každý, kto bol pod pódiom počas toho, ako sa energiou nabitou atmosférou rozliehali Maireeho hity Do Everything, Papapa či najnovšia spolupráca s Mišom Bielym, Majselfom a Čis T-tim Hocikam, dá jeho slovám rozhodne za pravdu.

SunDance 2020

Foto: SunDance, Instagram/mairee.dj