Tvorcovia reklamy v oblasti výrobkov pre ženskú hygienu, zdá sa, tentokrát vkročili poriadne vedľa. Nová reklama na tampóny pobúrila množstvo Sloveniek a to nielen kvôli hovorovému slovníku, keď menštruáciu označuje za „krámy“. Reklama vraj útočí aj na učiteľov a v ženách vyvoláva negatívne emócie. A čo na to samotný výrobca produktu?

V ostatných dňoch uzrela svetlo sveta ďalšia z reklám na ženskú intímnu hygienu, konkrétne sa jedná o tampóny, vďaka ktorým by menštruujúcim ženám nemal robiť problém ani namáhavejší pohyb, napríklad vo fitku. Marketing firmy však tentokrát zašiel ďalej a namiesto dievčat v bielych nohaviciach, ktoré si to počas menštruácie užívajú na diskotéke, stavil skôr na zobrazenie situácií, ktorých sa ženy počas svojich dní obávajú najviac.

Reklama zobrazuje spomienky mladej ženy na časy, keď dostala menštruáciu, a namiesto pochopenia zo strany učiteľky telesnej, sa jej dostalo akurát tak poníženia. Vďaka tampónom však na „telák“, aj vďaka nepríjemnej skúsenosti, nezanevrela a ide do toho aj keď má „krámy“. Posolstvo reklamy si ale mnohé vysvetľujú aj inak – vraj útočí na autoritu učiteľov, podporuje lenivosť u dievčat, ktoré sa vyhýbajú telocviku, a vo všeobecnosti vyvoláva v ženách negatívne pocity.

„Chápem, že marketing hovorí, že sa treba čo najviac priblížiť k spotrebiteľovi, ale slová ako „krámy a telák“, to už je dosť prestrelené, rovnako ako celá reklama. Príliš patetická, pritom emóciu vyvolala iba negatívnu…,“ píše jedna z diskutujúcich. „Toto myslíte vážne? Radšej to vymažte skôr, ako to uvidia deti… vyvolávajúce nenávisť k telesnej výchove, jediná vec, kde sa ešte deti ako tak hýbu, ponižovanie učiteľov a s menštruáciou úplne prestelené… nech sa hanbí ten, čo toto stvoril,“ pridáva sa ďalšia nespokojná žena s obsahom reklamy.

Ku kauze kontroverznej reklamy sa priebežne vyjadrovala aj samotná značka prostredníctvom sociálnej siete a diskutujúcim odkazuje: „…mrzí nás, že v reklame vidíte práve tieto veci. Nie sú ale tým, čo chceme spotom komunikovať. Naopak sa chceme postaviť za dievčatá, ktoré menštruáciu prežívajú (alebo prežívali) zle, užili si trápne momenty a ponižovanie. Jednou zo situácií, ktoré sú pre dievčatá náročné, je nepochopenie zo strany učiteľa telocviku. Priznávame, je to extrémna situácia, ale len vďaka nej sa nám darí vyvolať diskusiu. A tá je pre nás najdôležitejšia :)!“

Zdroj: Facebook | Video: Youtube | Foto: Youtube, giphy