Slovenská herecká scéna sa v poslednej dobe, takpovediac, otriasa v základoch. Preč sú tie časy, keď ženy pri televíznych obrazovkách slintali pri pohľade na sladúčkeho doktora z Ordinácie v ružovej záhrade Tomáša Maštalíra či „panelákového“ bossa Masláka, ktorého tak presvedčivo stvárnil Janko Koleník.

O hercoch ako Maroš Kramár či Jozef Vajda ani nehovoríme, na tých si dnes zgustnú už iba ak staršie ročníky, a tak nás veľmi teší, že sa slovenskými seriálmi prehnal doslova vietor a niekdajších lámačov ženských sŕdc tak neustále dopĺňajú nové a nové tváre.

A najnovším úlovkom sa jednoznačne môže pochváliť televízia JOJ, ktorá do druhej série úspešného mafiánskeho seriálu Za sklom obsadila zatiaľ pomerne neznámeho mladého herca, ktorého pohľad však neveští nič dobré. Je ním len 24-ročný Jakub Kuka a jeho prvá veľká herecká úloha z neho pravdepodobne na dlhé roky urobí rovnakého zloducha ako už zo spomínaného Koleníka.

Jeho postava sa totiž v seriáli ničoho neštíti, dokonca ani vraždy matky svojho dieťaťa, a to priamo pred jeho očami! Zatiaľ to dokonca vyzerá, že práve úloha tohto sympoša s vyrysovanou postavou je v tejto sérii kľúčová, takže sa máme pravdepodobne ešte na čo tešiť!

Jakub Kuka

Jakub Kuka v seriáli Za sklom

Foto: Instagram/Jakub Kuka