23-ročná Adela Kubečková bola odmalička kreatívna a milovala kreslenie. Napriek svojmu prirodzenému talentu a radám rodičov ísť umeleckým smerom sa poctivá jednotkárka rozhodla pre štúdium politológie. Pôvabná blondínka však napokon počúvla svoj vnútorný hlas a dnes tváre obyčajných žien mení na hotové umelecké diela! 

Ahoj, Adel :) Tvoju facebookovú stránku Beauty by Adela, ktorá má momentálne viac ako 21-tisíc fanúšikov, sledujem už veľmi dlho a musím povedať, že tvoje premeny sú skutočne dychberúce. Ako to vlastne celé začalo? 

,,Líčiť som začala popri výške, brala som to ako formu sebarealizácie a, samozrejme, privyrobenia si. Odjakživa som inklinovala ku kresleniu a všetkému kreatívnemu, ale iným spôsobom. Až na výške som objavila make-up ako taký. :-) Nikdy som sa výrazne nelíčila, nikdy som nemala “milión” šminiek. Vždy som ale milovala kozmetiku, bola pre mňa relaxom. Začať líčiť bol veľmi spontánny nápad, doteraz nechápem, kde sa vo mne vlastne vzal. :-)

Dnes ťa navštevujú zákazníčky z celého Slovenska, ktoré na tvoju prácu nedajú dopustiť. Si certifikovaná vizážistka alebo máš nejaký profesionálny kurz? 

Nie. Aktívne líčim viac ako 2 roky, no 90 % som sa naučila z videí, ktorých je dnes na internete nespočetné množstvo. Učila som sa na sebe samej a na kamarátkach či známych. Prvá moja “zákazka” bola nalíčiť baby na stužkovú tu na myjavskom gympli. Ani neviem ako, odvtedy sa chce u mňa dať nalíčiť každá žienka z okolia. :-) Od samého začiatku som pridávala fotky dievčat “pred” a “po”, dnes by som sa na nich asi fajn zasmiala. :-D

Fúha, musím priznať, že pri profesionalite tvojich prác ma dosť prekvapilo, že si samouk. Klobúk dole, tvoj príbeh je naozaj inšpiratívny. Čo teda považuješ za svoj najväčší doterajší úspech? 

Osobne si myslím, že kurz alebo certifikát nie je základom úspechu. Môže byť jeho súčasťou, no základný kameň to nie je. Za najväčší úspech považujem to, že som sa stala ambasádorkou a súčasťou PRO Teamu jednej z najúspešnejších slovenských stránok s make-upom. Mala som viacero projektov a líčila som významné akcie. Taktiež som bola tvárou Lullenz Lashes a spolupracovala som aj s Jankou Hrmovou.

Rukami ti prešlo nespočetné množstvo žien, kde teda stále nachádzaš inšpiráciu a čo ťa na tejto práci vlastne najviac baví? 

Inšpiráciu hľadám zvyčajne na Instagrame, tam je toho naozaj mnoho. Najviac sa mi páči prirodzené líčenie, teda také, pri ktorom sa žena nebude “báť” výjsť na ulicu. Čo ma na tom najviac baví, je dodať žene sebavedomie podčiarknutím prirodzených čŕt jej tváre.

Moja posledná otázka je, čo ako vizážistka považuješ za najväčší prešľap, ktorého sa ženy dopúšťajú pri líčení? 

Za najväčší prešľap považujem jednoznačne zle zvolený odtieň make-upu a neprirodzene namaľované obočie.

Zdroj: redakcia | Foto: Facebook / Beauty By Adela

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ňussi
Študentka médií, ktorá miluje písanie. Zameriavam sa na krásu, trendy, módu, šoubiznis a aktuálne dianie. Budem veľmi rada, ak vás moje články pobavia, či vyplnia voľný čas. Príjemné čítanie. :-)