Mnoho slovenských detičiek vie už v útlom veku plynule štebotať v cudzom jazyku, pričom väčšinou ide o prípady, kedy má niekto z rodiny zahraničné korene. U známej speváčky z východu je to ale trochu inak.

O Michaele Paľovej, známej pod umeleckým menom Misha, bolo dlhšie obdobie ticho. Prednedávnom sa však rodáčka z Michaloviec prihlásila s tanečnou novinkou Your Science, v ktorej vystupuje ako hosť formácie Wawawu.

Za speváčkinou pauzou stoja jej milované dcérky Mia a Nala, ktorým sa dodnes snaží venovať najviac, ako sa len dá. Počas spoločného času sa však Misha k svojim deväťročným dvojičkám už odmalička prihovára v angličtine, ktorú aj vyštudovala. Ich komunikácia v cudzom jazyku prebiehala ako po masle, až kým dievčatá nepotrebovali vysvetliť komplikovanejšie školské učivo.

,,Už som chcela trochu poľavovať, lebo prvouku im vysvetliť v angličtine bol dosť problém. Začala som trochu po slovensky… a ony na mňa: ‚Mami, ty tak nehovor.‘ Ony to cítia neprirodzene, nie sú na mňa zvyknuté, keď na nich takto prehovorím,“ Misha odhalila v rozhovore pre Evita Talkshow v Rádiu Expres. Rodiičom zároveň odkázala, aby sa na viacjazyčnú výchovu dali iba vtedy, ak sú na to dostatočne pripravení a vzdelaní.

Aj samotná východniarka priznala, že nevie úplne všetko, ale vraj je blízko. ,,Rozhodne si to neuvedomujem, a neodporúčala by som to niekomu, kto si to musí uvedomovať. To je tá chyba, lebo potom sa dieťa naučí tie chyby a tie odnaučiť je ťažšie, ako začať sa to učiť,“ myslí si dvojnásobná mamička, ktorá už viac ako tri roky s otcom svojich krásnych princezničiek nežije.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Rádio Expres | Foto: Instagram/michaelamishapalova