Kristína Víglaská minulý rok získala titul II. vicemiss Miss Slovensko 2020. Aby však vôbec na kástingu zaujala, musela prejsť veľkou premenou. Úspešná kráska teraz nabrala odvahu a otvorene priznala, že sa z nej kvôli súťaži stala anorektička a krátko po nej zase bulimička.

Príťažlivá kočka zo Zvolena sa už viac ako desať dní nachádza v Poľsku, kde reprezentuje Slovensko na medzinárodnej súťaži krásy Miss Supranational. Počas rôznych aktivít, ktoré musia dievčatá absolvovať, si Kristína spravila menšiu pauzu, kedy nahrala mimoriadne úprimné video o svojich psychických poruchách.

Kiku k otvorenej spovedi priviedli časté narážky na jej postavu, ktorá sa krátko po Miss zaoblila. „Nikdy som nebola vychudnutá, moja postava je vyšportovaná, vždy som bola športovkyňa. Robila som šprinty, takže je samozrejmé, že som mala veľké stehná, no svalnaté stehná, a vždy som bola svalnatá,“ brunetka začala rozprávať svoj príbeh. Aby teda mala na Miss vyššiu šancu, odštartovala radikálne chudnútie a extrémne diéty.

Kvôli vylúčeniu sacharidov a nadmernému športovaniu začala mladá modelka z hmotnosti zhadzovať, vďaka čomu získavala na svoju adresu samé komplimenty. Tie ju motivovali k tomu, aby z prísnehu prístupu k telu nepoľavovala, aj keď sa necítila dobre. ,,Bola som podvýživená desať kilo, počas tej cesty Miss Slovensko som si to vôbec neuvedomovala a chcela som schudnúť ešte viac,“ priznala. O nejaký čas si však organizmus všetko vypýtal naspäť.

,,Takže z anorektičky sa stala bulimička… prejedanie a všetky tieto veci,“ pokračovala s hrčou v krku Kika, ktorá si našla cestu k jedlu aj preto, aby sa jej vrátila menštruácia. Tú totiiž polroka nemala. Po tom, ako pribrala, sa však na seba nemohla pozerať v zrkadle, a tak opäť pričuchla k diétam. Našťastie sa spamätala a povedala si, že v takomto kolobehu žiť nechce.

,,Musela som si uvedomiť, že sa mi všetko stalo pre niečo. Takže som veľmi vďačná aj za to, že sa mi to stalo, lebo som si veľa uvedomila. Som rada, že môžem týmto pomôcť niekomu inému, pretože veľa ľudí o tom nerozpráva, hanbia sa za to, ale nie je to hanba,“ jedna z najkrajších Sloveniek hovorí so slzami v očiach a všetkým, ktorí sa týrajú pre kilá navyše, odkazuje, aby sa stravovali normálne, a ak majú problémy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc. Celé video Kristíny Viglaskej nájdete nižšie.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/kristina_viglaska