Od pobytu v nemocnici sa síce neočakáva luxus ako v päťhviezdičkovom hoteli, no aspoň dôstojnú úroveň by mať mohol. Avšak pri pohľade na to, čo vám personál položí na tanier, vám chuť do jedla ihneď zmizne. Na takom Islande či v Švédsku je to ale iná reč!

Už niekoľkokrát sme vám priniesli ukážku jedál, ktoré svojim pacientom ponúkajú slovenské nemocnice. Tentoraz tu však máme opačný prípad – fotografie nemocničných pokrmov, na ktoré je radosť pozerať.

,,Toto sú raňajky prvý deň po pôrode v pôrodnici na Islande v Reykjavíku. Slovenské mamičky môžu iba snívať o takomto štandarte v slovenských pôrodniciach! V súkromných nemocniciach ,,Svet Zdravia” dostavajú práškový čaj a kakao z automatu, čo neprospieva dojčiacim matkám a tiež novorodencom,” objavilo sa na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom pri fotografii, na ktorej môžeme vidieť ovocie, zeleninu či bielkoviny vo forme syra a jogurtov.

Na príspevok nadviazala zrejme ďalšia Slovenka žijúca pre zmenu vo Švédsku. Jej popôrodny tanier hýri doslova farbami, o ktorých by mamičky v našich pôrodniciach mohli len snívať, čo v komentároch potvrdila napríklad i Andrea. ,,Ja v Piešťanoch po oboch pôrodoch na raňajky 2 biele rožky, minimaslo, minidžem a pohár mlieka, na obed lečo so špekačkou… dalo sa to zjesť, lebo som bola hladná a vyčerpaná, ale… vďakabohu, že sa vôbec spustilo mliečko pre bábätko.. absolútne nevhodná strava pre takéto pacientky… našťastie len 5 dni a potom domov, ” napísala svoju skúsenosť slovenská mamina. A aké sú tie vaše? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj/Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, depositphotos.com/

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.