Presne v tento týždeň sa pred 42 rokmi v stredoslovenskom mestečku zvanom Bojnice narodila jedna z najznámejších Sloveniek na svete. Vtedy ešte Mirka Vavrincová si však v našich končinách nepožila dlho, ako dvojročná sa s rodičmi odsťahovala do Švajčiarska. Tam sa začal čoskoro nato písať jej krásny, no tiež krátky tenisový príbeh.

Tenisti to rovnako ako všetci profesionálni športovci, ba dokonca tanečníci, vôbec nemajú ľahké. Do „dôchodku” chodia často už okolo tridsiatky, pričom stačí jedno malé zranenie, aby sa ich sen rozplynul do vetra aj omnoho skôr.

Presne to sa stalo slovenskej tenistke Mirke Vavrincovej. Vo svojich najlepších časoch bola medzi profesionálmi na 76. priečke, zranenie päty však predčasne ukončilo všetky jej snahy. V roku 2002 tak musela dať ako 24-ročná tenisu definitívne zbohom. Napriek tomu jej ale priniesol ten najväčší životný úspech – milujúceho manžela.

S Rogerom Federerom sa Mirka zoznámila na olympiáde v Sydney v roku 2000. Podľa zamilovaného tenistu medzi nimi padol prvý bozk už v posledný deň hier. Odvtedy boli nerozlučnou dvojkou. Mirka sa po skončení kariéry stala jeho manažérkou a o 7 rokov neskôr – presne 11. apríla 2009 – aj jeho manželkou.

Ešte toho roku sa manželom narodili identické dvojičky, dve krásne dievčatká, pričom čoskoro nato aj ďalší dvaja chlapci. Hoci teda Mirke život nedoprial veľkú športovú kariéru, ako napríklad jej manželovi, i tak sa dožila toho najväčšieho šťastia, aké si len môže človek priať. Šťastnej rodiny.

Oslávenkyni prajeme všetko najlepšie!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Mirka a jej dlhoročná kamarátka Anna Wintour, obávaná šéfredaktorka amerického Vogue, ktorá poslúžila ako predloha knihe (a neskôr filmu) Diabol nosí Pradu.

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/mirkafedererfan