Príbeh zo siedmeho storočia sa stal na našej scéne najočakávanejším počinom tohto roka. Na zrode seriálu sa podieľalo mnoho úspešných hviezd a povráva sa, že natáčanie vyšlo tvorcov poriadne draho. Napriek tomu sa našli ľudia, kritizujúci príliš pomalú a nudnú dejovú líniu či nevysvetliteľne rýchly koniec obľúbených hercov. Ako to odôvodnila producentka Wanda Adamík Hrycová?

Je jasné, že každému jedincovi sa vyhovieť nedá, avšak pokiaľ sa jedná o tak drahý a starostlivo pripravovaný seriál, výčitky bezpochyby zamrzia. Jojkárska novinka Slovania ponúka náhľad do života tunajších ľudí v dávnejších dobách, no obsahuje tiež prvky fantasy žánru.

slovania

V zahraničí prirovnávajú slovensko-ukrajinský príbeh ku slávnym Games of Thrones, ktoré sa tešia výnimočne veľkej popularite. Slovania sú ale podľa názorov niektorých divákov pomerne nezáživní a neponúkajú očakávané napätie. Dcéra zosnulého herca Andyho Hryca vidí problém v trende dnešnej doby, kedy sa točia skôr moderné programy s neustálymi obmenami v scenári.

„Čo sa týka deja, nemám pocit, že by bol pomalý. Viete, ľudia sú zvyknutí na Oteckov, myslím to v dobrom. Je tam viacero dejových línií, ľahšie a rýchlejšie sa to divákom sleduje. V dnešnom období sú diváci zvyknutí sadnúť si večer k televízoru a pozerať celý seriál za sebou a naraz. Je teda jasné, že im jedna časť nestačí,” producentka zanechala vyjadrenie pre portál Pluska.sk.

Pripomienky pokračujú

Tým, ktorým sa historické epizódy zapáčili, zase prekáža iba jedna odvysielaná časť do týždňa. Avšak to je podľa Wandy skôr otázka na programové oddelenie samotnej televízie. S pochopením sa nestretol ani bleskový odchod herca Mareka Vašuta a herečky Zuzany Fialovej, ktorí padli rukou kolegu Tomáša Maštalíra. Čo sa ženskej postavy mamy Božidary týka, na pľaci si toho údajne vytrpela viac než dosť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Keďže sa natáčalo na Ukrajine, Zuzana tak nemohla pracovať ani deň pred cestou a ani deň po príchode z natáčania. Pre jeden filmovací deň musela mať až tri dni voľna. Mala strašný pech a mala najviac zmien v nakrúcaní. Celkovo jej vyšlo, že na Ukrajine strávila 2 – 3 razy dlhší čas, ako mala pôvodne. Vždy, keď prišiel jej deň nakrúcania, niečo sa stalo. Buď niekto ochorel, alebo nejaký kôň neprišiel, alebo nejaké zviera vypadlo. Zuzana z tej Ukrajiny mala jeden ajurvédský pobyt, asi 10 – 12 dní tam bola navyše. Bola tam, lebo sme ju zavolali, ale reálne nemohla točiť,” priznáva Wanda dodávajúc, že Fialová točila poriadne náročné scény, po ktorých bývala celá dobitá.

Na záver upozorňuje na to, aby sa fanúšikovia pripravili aj na netradičný vývoj udalostí. „Od začiatku sme hovorili, že to nie je len historický seriál, ale aj seriál s prvkami fantasy. Je to vlastne rozprávka pre dospelých. Komentáre divákov, že Slovania nežili v takých domoch, neberiem. To je seriál. Keď chceme točiť vnútri, tak nemôžeme byť v zemľanke, pretože by sme sa tam nezmestili. Keď človek rozumie filmárčine, má na to iný pohľad,” uzavrela.

wanda hrycová

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/Slovania_tvjoj, Wandahrycova