Keď sa Nela Slováková v počiatkoch pandémie podujala predávať rúška a dezinfekcie, zrejme ani netušila, koľko práce ju čaká. Už v prvé dni jej firme spadla telefónna linka, pričom nespokojným zákazníkom odpovedala len hromadne cez sociálne siete. Do toho jej navyše začali robiť problémy ešte aj colnice a prevozy dezinfekcie. Výsledkom tak bolo, že mladá podnikateľka nestihla dodržať termíny a zo strany nespokojných zákazníkov sa na ňu teraz valí vlna kritiky.

Bráni sa, že robí, čo môže. Zrejme to ale nestačí. Keďže sa fanúšikovia nemohli Nele Slovákovej dovolať a odpovedí sa nedočkali ani prostredníctvom e-mailu, začali ich publikovať verejne v komentároch na jej Instagrame. Po čase sa ich však nakopilo toľko, že podnikateľka radšej odstavila aj túto možnosť diskusie.

„Čakám na odpoveď a najlepšie na vrátenie peňazí!!!,” ozvala sa v jednom z posledných komentárov, ktoré ešte bolo možné pridať, mimoriadne nespokojná zákazníčka. Zďaleka pritom nie je jediná, koho už nebaví len počúvať nekonečné ospravedlnenia, že nápor objednávok nie je možné stihnúť spracovať.

„Je problém predávať niečo, čo nemáte ušité,” pridala svoj názor ďalšia slečna. „Žiadala som o storno a nikto so mnou nekomunikuje. A že prosím o vrátenie peňazí. A že díky dík.”

„Nemali ste byť v sobotu niekde, kde by nám povedali o tom zázračnom striebre?,” dožadovala sa odpovede iná klientka.

Podľa komentárov sa Nele Slovákovej podnikateľské sľuby skrátka vymkli z rúk. Aby teda aspoň sčasti napravila svoju reputáciu, verejne publikovala niekoľko fotografií zabalených balíčkov rúšok spolu s celými menami klientov. Vyzvala ich, aby si po rúška osobne prišli do jej predajne v Brne, avšak iba v pracovné dni od 18:00 – 20:00.

„Dnes konečne odchádzajú aj zásielky s menším obsahom, na ktoré teraz prišla rada – jedna až dve rúška,” oslovila klientov Slováková opäť hromadným spôsobom, pričom sa priznala, že ešte stále spracúvajú objednávky spred viac ako dvoch týždňov. „Prosím, ospravedlňte nás a svoj balíček si, prosím, prevezmite aj napriek tomu, že ste na nás nahnevané.”

Následne podnikateľka ešte raz uistila všetkých ľudí, že majú najkvalitnejšie rúška na trhu, čo tiež môžu podložiť certifikátmi a inými „dôkazmi”

„Sú vás naozaj desiatky tisíc a skôr to nešlo. Storná robíme denne!!! Kričíte na mňa cez správy na Instagrame, ale čítať to, bohužiaľ, nestíham a vracať sa bude všetko postupom času,” obhajovala sa do posledného dychu Slováková. Je však otázne, či to klientom, ktorí týždne čakajú na rúško a pritom sledujú, ako sa Nela chváli na sociálnej sieti tým, ako ich rozdáva, postačí.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/nelaslovakova | Foto: Instagram/nelaslovakova