Na brnenskú podnikateľku Nelu Slovákovú sa zvalila obrovská vlna nechutnej kritiky. V pozadí búrlivých atakov stojí jej snaha pomôcť ľuďom výrobou ochranných rúšok, do ktorej sa pustila takmer okamžite po vyhlásení krízového stavu, súvisiaceho s pandémiou koronavírusu. Hoci si bývalá reality hviezda výčitky okolia ešte donedávna nevšímala, teraz pocítila silnú potrebu sa k celej kauze verejne vyjadriť.

Približne pred mesiacom oznámila česká influencerka zahájenie biznisu s dezinfekciou i rúškami, ktoré sa po celom svete stali mimoriadne žiadaným, avšak nedostatkovým tovarom. Nela Slováková sa spojila s rokmi osvedčenou firmou a spolupráca na pomoc národu tak mohla začať, pričom mnohé pomôcky inštitúciám nezištne podarovala.

Nela Slováková rúška

Krátko po odštartovaní predaja sa ale začali objavovať názory nespokojných zákazníkov, ktorých tvrdenia boli posilnené takmer každodenným útokom bulvárnych médií. Neline produkty boli označované ako predražené a nevhodné, pričom veľkosti či bezpečnosť tvárových pokrývok boli čoraz viac znehodnocované.

Ukážka toho, ako sa dá verejná mienka zmanipulovať

Úspešná plavovláska preto fanúšikov prosí, aby to s dôverou voči jej osobe nevzdávali, nakoľko množstvo konverzácií bolo podľa nej značne zmanipulovaných. Spoločne s priateľom, hokejistom Lukášom Kozákom, zároveň poukázali na to, ako jednoducho a rýchlo sa dá na Instagrame vytvoriť falošný profil s cieľom zlikvidovať osobu, ktorej konanie nám nie je po chuti.

,,Dnes bol opäť zdieľaný klamlivý príspevok, ktorý pošpinil nielen moje meno, ale i moju rodinu. Preto vám na fotke, ktorú som teraz zdieľala, ukážem, aké je jednoduché vytvoriť falošnú konverzáciu vrátane fotografie,” Nela žiada ľudí, aby vymysleným správam, objavujúcim sa na sociálnych sieťach, slepo nedôverovali. Nešťastnú záležitosť okolo napádania jej biznisu s ochrannými prvkami hodlá riešiť právnou cestou.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

nela slovakova instagram

Zdroj|Foto: Instagram/nelaslovakova