Protipandemické opatrenia sa menia z mesiaca na mesiac a vláda len pár dni dozadu informovala občanov o ďalších nečakaných obmenách. Tentokrát sa týkajú nedávno zavedeného režimu OP, umožňujúcemu tisíckam Slovákov vstup do prevádzok či na hromadné podujatia. Čoskoro to má byť ale inak!

Zaočkovaní občania a tí, ktorí ochorenie Covid-19 prekonali pred nie viac ako 180 dňami, si aktuálne užívajú zvýšenú dávku slobody. Vďaka režimu OP sa koncom minulého roka otvorili stravovacie prevádzky či bary a sprístupnili sa kultúrne podujatia.

Doposiaľ nebol prijatý počet dávok vakcíny voči koronavírusu rozhodujúci, no už od budúceho týždňa sa pravidlá sprísňujú. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa v markizáckej relácii Na telo Plus vyjadril, že dňa 19. januára majú byť zavedené nové podmienky.

Dve dávky vakcíny už ľudí nepustia všade

,,Niekde budú stačiť dve dávky očkovania, pri vysokorizikových aktivitách už bude potrebný aj test. Tretia dávka alebo test k očkovaniu bude potrebný v prípade účasti na svadbách, karoch, oslavách, plesoch,“ šéf rezortu zdravotníctva informoval Slovákov o tom, že na určité hromadné akcie dostanú vstupenku len osoby kompletne zaočkované tromi dávkami.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Pokiaľ by sa ľudia s dvomi dávkami predsa len chceli podujatí, ako napríklad svadba či kar, zúčastniť, budú potrebovať potvrdenie o negatívnom výsledku antigénového alebo PCR testu. Prichádzajúci režim OP plus by mal zároveň zasiahnuť aj hotely a športové podujatia. Podrobnejšie informácie o ďalších úpravách prinesie vyhláška od hlavného hygienika Jána Mikasa.

vladimír lengvarský

Zdroj: TV Markíza/Na telo Plus | Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Pixabay.com