Zdravá krv je pre život človeka doslova nevyhnutnou tekutinou. Preto by sme mali ľudí, ktorí sú ochotní sa o tú svoju podeliť s ostatnými, vyvažovať zlatom. Slovenské zdravotníctvo však darcov odmeňuje trochu inak.

Na Slovensku sa každoročne spotrebuje približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek, čo značí, že sa v našej krajine nachádza obrovské množstvo pacientov, ktorí neustále potrebujú pomoc od iných. Našťastie sa medzi nami nachádzajú dobrí ľudia, odhodlaní pravidelne zachraňovať životy iných práve svojou krvou.

Nikto z darcov, samozrejme, nechodí na odber s vidinou odmeny, avšak za dlhoročnú pomoc by si ľudia predsa len od zdravotníctva zaslúžili akúsi pozornosť. To, čo ale dostal neznámy darca, vás znechutí rovnako ako jeho.

,,35-násobný darca krvi a odmena za darovanie. Hanba celému zdravotníctvu, že si takto cenia ľudí, čo sú ochotní zadarmo a v dobrej viere dať svoju krk. Zdravotné poisťovne vykazujú zisky. Čo manažéri, čo beriete tisícové platy, dali by ste si to na raňajky?” s týmto odkazom kontaktoval známu facebookovu stránku Nekŕmte nás odpadom pravidelný darca, ktorý zároveň priložil i fotografiu rožka so šunkou a tromi kolieskami uhorky. Tomu sa povie doslova výsmech!

Zdroj/Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, depositphotos.com