Na Slovensku v týchto dňoch prebieha obrovská celoplošná akcia s názvom “Zachráňme spolu životy”, ktorej cieľom je vykonať rozsiahly skríning obyvateľstva. Do utorka 26. januára by mala väčšina občanov absolvovať antigénové testovanie na koronavírus a zabrániť tak ďalšiemu masívnemu šíreniu. Premiér Igor Matovič medzičasom využil možnosť prihovoriť sa ľuďom, zapojeným do projektu.

Neustále sa opakujúce obmedzenia, tlačové besedy, vyhlasovanie núdzového stavu či lockdownu – presne tomuto čelí celý svet už takmer rok. Niet sa preto čomu diviť, keď sú občania už poriadne unavení, a práve z toho dôvodu sa svorne usilujú o to, aby sme mali náročnú etapu konečne za sebou.

testovanie

Naši vládnuci predstavitelia sa rozhodli vykročiť cestou kombinácie prísnych zákazov a plošného testovania, aké prebieha práve tento týždeň. Predseda vlády preto považuje za vhodné nielen podporiť všetkých k tomu, aby sa na celonárodnej operácii zúčastnili, ale taktiež poďakovať všetkým zainteresovaným za ochotu.

Igor Matovič zároveň žiada pozitívne osoby, aby sa naďalej chránili aj v rámci vlastnej domácnosti. ,,Aby ste si nepovedali, keď už prekročíte prah svojho domu, že tým pádom už to musí dostať celá vaša rodina. Mňa moje baby zavreli v izbe na desať dní a nemohol som odtiaľ ani vyliezť,” spomína premiér, apelujúc na všetkých občanov, aby naďalej chránili svoje okolie bez ohľadu na výsledok testu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Facebook/Úrad vlády Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Igor Matovič, Streamable.com