Dňa 30. marca 2019 žilo celé Slovensko druhým kolom prezidentských volieb. Výsledky priniesli pre náš národ historický moment, kedy sa prvýkrát v ére samostatného Slovenska stane hlavou štátu žena – Zuzana Čaputová s pomerne výrazným náskokom zvíťazila.

O prezidentské kreslo sa v druhom kole “pobili” advokátka Zuzana Čaputová a diplomat Maroš Šefčovič. Ženskej predstaviteľke sa napokon podarilo uspieť s nadpolovičnou väčšinou, kedy sa s percentuálnym ziskom 58,4 percenta stáva celkovou víťazkou volieb.

Caputova

Tohtoročných kandidátov prišlo v druhom kole podporiť takmer 2 milióny ľudí, čo svedčí o tom, že osud národa ľuďom určite ľahostajný nie je. Podľa údajov na oficiálnom portáli volieb si Čaputovú zvolilo 1 056 582 ľudí, pričom jej oponentovi odovzdalo hlas celkom 752 403 Slovákov.

Maroš Šefčovič získal 41,59% hlasov, čo však na prezidentské kreslo nestačilo. Zuzane Čaputovej mal prísť zablahoželať aj aktuálny prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorého nová víťazka volieb nahradí vo funkcii dňa 15. júna 2019.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

volby

Zdroj: volbysr.sk | Foto: Facebook/ Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič