Na Slovensku zrejme neexistuje človek, ktorý by nepoznal náš najpredávanejší a najobľúbenejší tradičný krém značky Indulona. Po dlhých desiatkach rokov však prichádza veľká zmena, vďaka ktorej o tento výrobok Slovensko príde!

Na slovenskom trhu dochádza k veľkej zmene. Obľúbený a tradičný česko-slovenský krém Indulona mení majiteľa a po novom už nie je našou pýchou, ale tou gréckou! Výrobca sa rozhodol firmu predať za obrovskú sumu 8,5 milióna eur. Po novom tak majiteľom nebude firma Saneca, ale grécka Sarantis. Pri nákupe sa teda v budúcnosti nezľaknite, nakoľko najpredávanejší krém v Slovenskej a Českej republike si od januára tohto roka píše krajinu pôvodu Grécko. Možno sa vám to bude zdať čudné, no majiteľ firmy sa tak rozhodol z dôvodu veľkého potenciálu značky, ktorá by mohla preraziť aj na iných svetových trhoch.

Je ale jasné, že slovenská firma tak príde o veľké peniaze, nakoľko len za minulý rok 2017 dosiahli zisky z predaja neuveriteľných 7 miliónov eur. Grécka spoločnosť Sarantis, ktorá Indulonu odkúpila, má vo svojom portfóliu okrem svojich značiek aj legendárny český Astrid. Krém, ktorý je u nás v starostlivosti o ruky TOP voľbou, tak po rozhodnutí kompetentných patrí slnečnému Grécku.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: FB/Indulona SK/freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.