Zdá sa, že konečne prišla nádej na zmenu! Doteraz sa o tomto zákaze len šepkalo alebo v neho ľudia len dúfali, no posledné dni vyburcovali Slovákov natoľko, že sa rozhodli spísať petíciu, do ktorej sa môžete jednoducho zapojiť aj vy. Urobíte tak? 

Množstvo Slovákov je už roky rozzúrených z používania zábavnej pyrotechniky a petárd, ktorú ľudia veselo využívajú nielen pri oslavách nového roka, ale aj mimo týchto dní. Skupina Slovákov sa preto rozhodla, že takéto správanie spoluobčanov tolerovať nebude a vytvorili petíciu, do ktorej sa môžu zapojiť všetci obyvatelia na Slovensku, ktorí majú podobný názor.

Hlučné oslavy Silvestra každoročne spôsobia útek množstva domácich zvierat, no tento rok sa dokonca zo strachu stratil aj deduško z Rovinky, ktorého našli o pár dní neskôr mŕtveho. Ľudia, ktorým táto zábavka naozaj vadí, sa preto rozhodli, že takýchto nešťastí je už dosť a spísali petíciu, ktorou chcú zakázať používanie zábavnej pyrotechniky. Ak sa ale nechcete vzdať veľkého polnočného ohňostroja vo vašom meste, nič sa nejde, mestských ohňostrojov sa zákaz netýka. Cieľom predmetnej petície teda nie je zakázať profesionálne púšťanie ohňostrojom počas veľkých osláv, ale skoncovať s petardami, delobuchmi a svetlicami, ktoré ľudí i zvieratá otravujú omnoho častejšie a najmä nečakane. Ľudia sú znechutení z toho, že sa stále nájdu jedinci, ktorí púšťajú petardy už niekoľko dní pred, ale aj po oslavách Silvestra. Presne im chcú v nerozvážnom konaní zabrániť a ochrániť tak najmä starších ľudí či domácich miláčikov.

Obmedzovať používanie zábavnej pyrotechniky sa doteraz snažili niektoré mestá samostatne, no v praxi sa im, žiaľ, príliš nedarilo. Podľa ľudí je preto nutné, aby sa zakázal predaj agresívnej formy pyrotechniky s výnimkou prskaviek či vystreľovacích konfiet, ktoré nespôsobujú žiadne problémy. Uvidíme však, či tento zákaz prejde a či bude dostupnosť delobuchov skutočne obmedzená.

Zdroj: peticie.sk | Foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.