Slováci každodenne čelia novým opatreniam, ktoré zavádza vláda s cieľom čo najviac zamedziť šíreniu koronavírusu. O tom, že sú jej kroky zatiaľ naozaj správne, svedčí aj pocta z Ameriky.

Slovensko sa v posledných dňoch dostáva do povedomia vo viacerých štátoch, v ktorých o nás doposiaľ nemali ani páru. Môžu za to prísne opatrenie vlády na čele s premiérom Igorom Matovičom, nariadené v súvislosti so smrteľným koronavírusom – práve vďaka nim sme sa zaradili na tretie miesto v rebríčku najbezpečnejších krajín.

Napriek tomu, že sa medzi nami nachádza ešte mnoho bezohľadných občanov, väčšina sa snaží čo najviac chrániť svoje zdravie a zároveň zdravie ostatných. Po prechádzaní sa po vonku tak dnes stretávame minimum ľudí a keď aj, všetci si horné dýchacie cesty skrývajú pod rúškom. V opačnom prípade im hrozí pokuta až do výšky 1000 eur. 

Vzorných Slovákov si všimla aj americká spravodajská televízia CNN, ktorá nás pred celým svetom za nosenie rúšok pochválila a zároveň divákom ukázala zábery svojich slovenských kolegov z Jojky, konkrétne z NOVINY TV JOJ. Veríme, že Američania, kde ľudia vrátane prezidenta Donalda Trumpa berú koronavírus stále na ľahkú váhu, spolu s ďalšími menej zodpovednými krajinami si od nás zoberú príklad!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Joj.sk, Facebook/Igor Matovič